Kültür

Ülkü Erakalın duayenleri anlatacak

Ülkü Erakalın duayenleri anlatacak
2014.07.23 00:00
| | |
6992

Erakalın, Ramazan ayı boyunca her hafta, Türk Sineması’na emek vermiş isimlere dair Ramazan anılarını paylaşmak için Beykozlularla biraraya gelecek.

Türk Sineması’nın emektar yönetmen ve yapımcısı Ülkü Erakalın, Ramazan ayı boyunca her hafta, Türk Sineması’na emek vermiş isimlere dair Ramazan anılarını paylaşmak için Beykozlularla biraraya gelecek.

Yönetmenin 60 yıllık sanat yaşamı süresince tanık olduğu olaylardan yola çıkarak hazırladığı “Ülkü Erakalın’ın Arşivi’nden Anılarla Eski Ramazanlar” adlı gösteride,Beykoz Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikler kapsamında Ramazan’a ait hoş ve eğlenceli anıların yanında sanatçıların bilinmeyen yönlerini de ilçe sakinlerine aktaracak.

Erakalın, ilk gösterisinde geçen ay aramızdan ayrılan tiyatro sanatçısı Suna PEKUYSAL’a ait anıları sergileyecek. Ardından Sadri Alışık, Adile Naşit ve Zeki Müren ile ilgili anılarını ve arşivini sanatseverlerle paylaşacak. 

Türk Sineması’nda Üvey Ana, Kadınlar Koğuşu, Yazgı, Ben Sana Mecburum ve Dudaktan Kalbe gibi filmlerin yönetmeni olan Ülkü Erakalın’ın birebir yaşadığı olayları sanatseverlere aktaracağı gösteri, Devlet Tiyatroları Beykoz Feridun Karakaya Sahnesi’nde ücretsiz izlenebilecek.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Ülkü Erakalın, Türk Sineması, Beykoz

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"