Ulaşıma kapatılan FSM mağdurlarını Beykoz kurtardı

  • 0
  • 4059
Ulaşıma kapatılan FSM mağdurlarını Beykoz kurtardı
Ulaşıma kapatılan FSM mağdurlarını Beykoz kurtardı
Ulaşıma kapatılan FSM mağdurlarını Beykoz kurtardı
Ulaşıma kapatılan FSM mağdurlarını Beykoz kurtardı

İstanbul Valiliği’nin gece yarısı almış olduğu karar gereği, köprülerden geçişler yasaklanınca Beykoz kurtarıcı bölge oldu.

TEM Otoyolundan Kavacık’a geçiş güzergâhında emniyet güçleri kontrollü geçiş sağladı. Özel araçların FSM köprüsüne girişlerine izin verilmeyince Kavacık sapağında geriye doğru Ümraniye ve Çekmeköy sapağına kadar araç kuyruğu uzadı.

Saatlerce yapılan kısa mesafeli yolculuğun ardından Kavacık sapağına ulaşmayı başaran özel araç sürücüleri Beykoz güzergahından Kavacık’a zorunlu giriş yaptı.

Kavacık bölgesine girmek istemeyen ve FSM güzergahından yoluna devam etmek isteyen sürücüler ise beklemeyi tercih etmesiyle güzergahta uzun trafik kuyruklarına neden oldu.

Bu durum toplu taşıma araçlarını da etkiledi.  Saatlerce otobüslerin içinde mahsur kalan vatandaşlar otobüslerden inerek, yürümeyi tercih etti.

Diğer tarafta ise Kavacık’tan FSM güzergâhına giden araçlarda sıkışıklığa neden oldu. Toplu taşıma araçlarının Kavacık üzerinden FSM köprüsüne ulaşması saatler sürdü.

Beykoz’da ana arterler açık

Öte yandan FSM, Kavacık, Çubuklu, Anadoluhisarı Beykoz Merkez, Soğuksu, Paşabahçe gibi güzergâhlarda ana arterlerin kardan temizlenip ulaşıma açık olduğu gözlemlenirken, Beykoz halkının özel araçlarıyla trafiğe çıkmadığı ve yolların boş olduğu görüldü.

Bazı ara sokakların ve vatandaşların yaya olarak yürüdüğü güzergahların ise temizlenmemiş olması dikkati çekti.  

Beykoz Belediyesi ise olası çaresizliklere karşı biz dizi önemler aldı. Yolda kalan sürücülerin ve vatandaşların Kavacık’ta Beykoz Belediyesine ait tesislere sığınabileceği ve orada sıcak çorba ve konaklayacak imkânların sağlandığı açıklandı.

Haber Merkezi

Beykoz’da afetin ikinci günü bilanço ağırlaşıyor
Önceki Beykoz’da afetin ikinci günü bilanço ağırlaşıyor
Beykoz Belediyesi Hatay’da çorba ikramına başladı
Sonraki Beykoz Belediyesi Hatay’da çorba ikramına başladı