Spor

Üç yüz Rus yüzücü Beykoz'a gelecek...

Üç yüz Rus yüzücü Beykoz'a gelecek...
29.02.2016 09:24
| | |
3573

Dünyanın iki kıta arasında yapılan tek yüzme yarışı olan Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı bu yıl 24 Temmuz'da yine Beykoz Kanlıca'dan başlayacak.

Dünyanın iki kıta arasında yapılan tek yüzme yarışı olan Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı bu yıl 24 Temmuz'da yine Beykoz Kanlıca'dan başlayacak.

Beykoz Kanlıca İskelesinden start verilecek yarışa 300 Rus yüzücünün katılmak için müracaat ettiği öğrenilirken, başvuruların şimdiden kapasiteyi aştığı bildirildi.

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) tarafından bu yıl 27’nci kez düzenlenecek yarış, 24 Temmuz Pazar günü İstanbul Boğazı’nda Kanlıca İskelesi ile Kuruçeşme Parkı arasındaki 6,5 kilometrelik mesafede gerçekleşecek. 4 Ocak’ta tüm dünyadan sporcuların katılımına açılan yarışın başvurularının aynı gün dolduğu öğrenilirken, en büyük sürprizi de Rusya’nın yaptığı belirlendi. Uçak krizinin ardından Türkiye ile ilişkileri kopma noktasına gelen Rusya’nın kendisine ayrılan 300 kişilik kontenjanı 3 saatte doldurduğu belirtildi. 2015’te yapılan yarışa 250 kişi katılan Rusya’nın bu yıl beklenenin aksine 300 kişi ile İstanbul’a geleceği öğrenildi.

Krize rağmen geliyorlar

Rus yüzücülerin yarışa gösterdiği ilgiden memnun olduklarını belirten Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı Organizasyon Komitesi Başkan Yardımcısı Gürsel Şen, “Uçak krizinin ardından Rusya’dan yine de katılım olacağını biliyorduk ama katılımcıların azalacağı endişesini yaşadık. Oysa ayırdığımız kontenjan 3 saatte doldu. Ruslar, siyasal gerginliğe takılmadan ülkemize gelecekler. Spor böylece dostluk, kardeşlik ve barış için var olduğunu kanıtladı. Çok memnun olduk. 100’ü yabancı, 2 bin sporcu her yıl olduğu gibi barışa kulaç atacak” diye konuştu. Gürsel Şen, 50 ülkeden 2 bin yarışmacının “2 Kıta 1 Yarış” sloganıyla İstanbul Boğazı’nda barışa kulaç atacağını söyledi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Kanlıca, Yüzme Yarışı, Samsung, Boğaziçi, Rusya

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"