Siyaset

Üç kez aday adayı, bir kez aday oldum

Üç kez aday adayı, bir kez aday oldum
2014.09.02 00:00
| | |
3867

14 Ağustos 2001 yılında AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatını kurduktan bir yıl sonra İlçe Başkanlığı’ndan istifa edip milletvekili aday adayı olan Dr. Ahmet Hulusi Batu, milletvekili aday listesinde yer alamayınca yapılan ilk olağan kongrede tekrar İlçe

22 Temmuz 2007 Milletvekili Genel Seçimleri öncesi yine istifa ederek milletvekili adayı olan Dr. Batu, İstanbul 1. Bölge 24. sıradan yarışa girse de seçilemedi. Dr. Batu, 12 Haziran 2011 Seçimlerinde milletvekili olmak için şansını tekrar denediyse de ikinci kez aday olmayı başaramadı. 

12 yıllık çabanın ardından, bu kez 2014 Yerel Seçimleri için AK Parti Beykoz Belediye Başkan aday adayı olan Dr. Ahmet Hulusi Batu ilk kez basın mensuplarının karşısına çıktı. 

Beytaş Teras Kafe’de Beykoz yerel basını ile bir çay sohbeti düzenleyen Batu’ya, Meclis Üyesi Necati Ak ve bazı Meclis üyesi aday adayları eşlik etti.

Toplantının başında özgeçmişi ve meslek yaşantısı ile ilgili basın mensuplarına bilgiler veren Batu, AK Parti den hiç bir şey olmaz dendiği yıllarda Beykoz İlçe Başkanlığı yaptığını hatırlatarak, kendisinin AK Parti’den üç kez aday adayı olduğunu fakat bir kez aday olabildiğini söyledi. 

Köy köy gezerek teşkilat kurduk 

Köy, köy gezerek AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı’nı kurduğunu ifade eden Dr. Batu, Halkla iç içeyim…  Beykoz halkının, ‘bu adam da kim? Nereden geldi?’ diye düşüneceğini sanmıyorum. Beykoz beni iyi tanır, her zaman insanlarımız yapılan işlerin daha fazla yapılmasını ve güzel olmasını ister. İşte bende bu yüzden Beykoz Belediye Başkan aday adayı oldum” dedi. 

Beykoz da nelerin eksik olduğunu ve halkın nelere ihtiyaç duyduğunu bildiğini ifade eden Batu, “Belediye Başkanımız Yücel Çelikbilek’ten bir şikâyetimiz yok. Çelikbilek’in çalışmaları olsun, insanlığı olsun hiçbir şekilde tartışılamaz.” şeklinde konuştu. 

Partinin içindeyim 

Aday adayı olmasında ki en önemli sebeplerinin bir tanesinin, partinin içinde olduğunu göstermek olarak açıklayan Dr. Batu, yenilikçiliği sevdiğini, Beykoz da halkın rahat edeceği birçok yeniliğe imza atmayı planladığını belirtti. 

Değişimi sağlamak adına yeni projelerle halkın karşısına çıkacağını da sözlerine ekleyen Batu, Beykoz da proje yapmanın çok kolay olduğunu fakat uygulamada eksiklikler ile karşılaşıldığını ifade etti. Batu, “AK Parti bayrağını daha yukarı taşırken Beykoz Halkını da unutmayacağız” dedi. 

Basın mensuplarının sorularını cevapladı 

Basın mensuplarının “yenilik olarak ne getireceksiniz” şeklindeki sorularını da yanıtlayan Batu, “iktidarda kim olursa olsun, zaman içinde bir memnuniyetsizlik oluşur. Ben İlçe Başkan iken bile benim karşımda bir muhalefet vardı. Kongrelerde bana karşı olan hiç kimseyi görevden almadım. Herkese aynı yakınlıkta durdum.” dedi. 

Gizli saklı hiç bir şeyim olmadı 

İlçe Başkanlığı döneminde hiç gizli saklı bir şeyi olmadığını söyleyen Batu, yenilik olarak aynı şeyi yapmayı düşündüğünü belirtti. Ahmet Batu, halkın ve AK Parti Genel Merkezi’nin önünde bir alternatif olsun diye aday adayı olduğunu açıkladı. 

Başbakan’dan fırça yedi. 

Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni Başbakan olduğu dönemlerde Üsküdar’da bir toplantı yapıldığını, 33 ilçe başkanının olduğu o toplantıda Beykoz’un bütün sorunlarını başbakan’a aktardığını ve bunun karşılığında Başbakan’dan, ‘sen niye belediyeci olmadın” şeklinde fırça yediğini anlatan Ahmet Batu, Başbakan Erdoğan’ın, Beykoz’un imarına Boğaziçi İmar değil, Beykoz baksın dediğini söyledi. 

Başbakan Erdoğan ile yaşadığı bazı diyalogları anlatan Batu, Başbakan Erdoğan’ın, kendisinde, “sakın bürokratlarla muhatap olmayın, itibarınız kaybolur… Sizin muhataplarınız bakanlar ve belediye başkanlarıdır” dediğini anlattı. 

Dr. Ahmet Batu’nun bu ifadelerine ise basın mensupları, ‘yıllardır devam eden askeri yapıyı değiştiren bir hükümet Beykoz’u rahatlatacak kanunları nasıl çıkaramıyor, aklımız almıyor’ şeklinde yorum yaptı. 

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Basın Toplantısı, Beykoz, Dr. Ahmet Batu, AK Parti

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"