Üç dönem kuralına Beykoz da takıldı

  • 6
  • 23987

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, AK Parti'nin üç dönem kuralına takılan isimler arasında yer alıyor mu?

AK Parti’nin tüzüğünde yer alan ve 2014 yılında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da kural gereği Başbakanlık görevini bıraktığı ‘üç dönem’ kuralı Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek için de geçerli olacak.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “üç dönemini dolduran arkadaşlarımızı istirahate alacağız” açıklamasının ardından Beykoz kamuoyunda gözler Yücel Çelikbilek’e çevrildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 1994 yılında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçildiği dönemde Refah Partisi’nden Beykoz Belediye Başkanı seçilen Yücel Çelikbilek de üç dönem kuralına takılıyor.

Genel Merkez’den yapılan açıklamada, İstanbul’da üç dönem kuralına takılan 7 isim arasında yer alan Çelikbilek’in AK Parti’de iki dönem ve Refah Partisi’nde bir dönem belediye Başkanlığı yaparak kurala takılan isimler arasında yer alıyor.

AK Parti tüzüğüne göre kural partiye göre değil isme göre çalıştırılıyor fakat Merkez Yürütme Kurulu (MYK) ve Merkez Karar Yürütme Kurulu (MKYK) kuralda esnetme yapabiliyor.

İstanbul’da kurala takılan isimler arasında Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve  Güngören Belediye Başkanı Yücel Karaman yer alıyor.

Haber Merkezi

Adem Sefer, Belediye Başkanı olmak istiyor
Önceki Adem Sefer, Belediye Başkanı olmak istiyor
Beykoz Çubuklu Silolarının dönüşüm hikayesi
Sonraki Beykoz Çubuklu Silolarının dönüşüm hikayesi
Yorumlar (6 Yorum)

yavuz (6 yıl önce)

Yücel çelikbilek kesinlikle bir dönem daha kalmalı yaptıkları çok iyi yatırımlar var, beykoza beykozlu biri lazım özellikle chp adayı hamzaçebi olursa onu yenecek aday girdiği tüm seçimleri açık ara kazanan usta siyasetçi yücel çelikbilektir.

YASİN (6 yıl önce)

Eğer 3 dönem kuralı olmasaydı bu hayatta gitmezdi kazık çakmıştı resmen. 3 dönemdir imarı çözeceğim herkesin tapusunu vereceğim, kavacıkta hisseli arazilere 18.madde uygulaması yapacağım diye yalanlar atarak seçildi bi halt etmedi. Bide ben aday olmam aday gösterilirim derdi kendisi. he evet aday gösterilirsin ama ne hikmetse senle beraber 10 aday adayıda olurdu

Yasar poyraz (6 yıl önce)

Hele sükür defolup gidiyo yücel celikbilegi hayatta sevmem oyda atmadim

Yüksel (6 yıl önce)

Yücel çelikbilek deyince aklıma gelenler AKP,Beykoz metro, Beykoz Marina, Beykoz karlıtepe mesire alanı, Beykoz sultaniye telefirik, imar, torunlar gurubu, tekel, şişe cam, deri kundura...

Kemal (6 yıl önce)

Beykoz'a zerre kadar katkısı kalmadı bi zahmet gitsin artık tekrar aday olsaydı zaten Beykoz'da AKP biterdi, Beykoz'u CHP alırdı. Bıktık artık bu yücelden bütün beykoz halkı nefret ediyor

SerkanBEYKOZ (6 yıl önce)

Bu ne ya bırakın eğitimli İmar dan anlayan Beykoz da doğmuş büyümüş biri yapsın Belediye Başkalığını zaten Bunu aday göstersinler Beykoz da Ak Parti biter. İnşallah böyle bir hata yapılmaz.

Yorum Yaz