Siyaset

Üç dönem kuralına Beykoz da takıldı

Üç dönem kuralına Beykoz da takıldı
13.11.2018 15:22
| | |
18423

Video galeri

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, AK Parti'nin üç dönem kuralına takılan isimler arasında yer alıyor mu?

AK Parti’nin tüzüğünde yer alan ve 2014 yılında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da kural gereği Başbakanlık görevini bıraktığı ‘üç dönem’ kuralı Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek için de geçerli olacak.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “üç dönemini dolduran arkadaşlarımızı istirahate alacağız” açıklamasının ardından Beykoz kamuoyunda gözler Yücel Çelikbilek’e çevrildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 1994 yılında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçildiği dönemde Refah Partisi’nden Beykoz Belediye Başkanı seçilen Yücel Çelikbilek de üç dönem kuralına takılıyor.

Genel Merkez’den yapılan açıklamada, İstanbul’da üç dönem kuralına takılan 7 isim arasında yer alan Çelikbilek’in AK Parti’de iki dönem ve Refah Partisi’nde bir dönem belediye Başkanlığı yaparak kurala takılan isimler arasında yer alıyor.

AK Parti tüzüğüne göre kural partiye göre değil isme göre çalıştırılıyor fakat Merkez Yürütme Kurulu (MYK) ve Merkez Karar Yürütme Kurulu (MKYK) kuralda esnetme yapabiliyor.

İstanbul’da kurala takılan isimler arasında Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve  Güngören Belediye Başkanı Yücel Karaman yer alıyor.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber, Beykoz Belediye Başkanı, Yücel Çelikbilek, AK Parti, Üç Dönem Kuralı, Recep Tayyip Erdoğan, Ahmet Misbah Demircan, Osman Develioğlu, Hasan Can, Murat Aydın, Fazlı Kılıç, Yücel Karaman

reklam
6 Yorum
yavuz 27.12.2018 15:53:25

Yücel çelikbilek kesinlikle bir dönem daha kalmalı yaptıkları çok iyi yatırımlar var, beykoza beykozlu biri lazım özellikle chp adayı hamzaçebi olursa onu yenecek aday girdiği tüm seçimleri açık ara kazanan usta siyasetçi yücel çelikbilektir.

YASİN 26.11.2018 08:04:31

Eğer 3 dönem kuralı olmasaydı bu hayatta gitmezdi kazık çakmıştı resmen. 3 dönemdir imarı çözeceğim herkesin tapusunu vereceğim, kavacıkta hisseli arazilere 18.madde uygulaması yapacağım diye yalanlar atarak seçildi bi halt etmedi. Bide ben aday olmam aday gösterilirim derdi kendisi. he evet aday gösterilirsin ama ne hikmetse senle beraber 10 aday adayıda olurdu

Yasar poyraz20.11.2018 00:22:52

Hele sükür defolup gidiyo yücel celikbilegi hayatta sevmem oyda atmadim

Yüksel 17.11.2018 14:36:24

Yücel çelikbilek deyince aklıma gelenler AKP,Beykoz metro, Beykoz Marina, Beykoz karlıtepe mesire alanı, Beykoz sultaniye telefirik, imar, torunlar gurubu, tekel, şişe cam, deri kundura...

Kemal16.11.2018 01:50:39

Beykoz'a zerre kadar katkısı kalmadı bi zahmet gitsin artık tekrar aday olsaydı zaten Beykoz'da AKP biterdi, Beykoz'u CHP alırdı. Bıktık artık bu yücelden bütün beykoz halkı nefret ediyor

SerkanBEYKOZ14.11.2018 15:37:00

Bu ne ya bırakın eğitimli İmar dan anlayan Beykoz da doğmuş büyümüş biri yapsın Belediye Başkalığını zaten Bunu aday göstersinler Beykoz da Ak Parti biter. İnşallah böyle bir hata yapılmaz.

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"