Üç bin Beykozlu tarihe tanıklık etti.

  • 0
  • 15341
Üç bin Beykozlu tarihe tanıklık etti.
Üç bin Beykozlu tarihe tanıklık etti.
Üç bin Beykozlu tarihe tanıklık etti.
Üç bin Beykozlu tarihe tanıklık etti.
Üç bin Beykozlu tarihe tanıklık etti.

AK Parti Hükümeti’nin devrim niteliğindeki projelerinden biri olan 3. Boğaz Köprüsü’nün temeli muhteşem bir törenle atıldı. Sarıyer Garipçe Köyü ve Beykoz Poyrazköy arasında yapılacak olan köprünün temel atma törenine 3000 Beykozlu tanıklık etti.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Ulaştırma Bakanı Binalı Yıldırım’ın katıldığı tarihi temel atma törenine Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan, AK Parti Beykoz İlçe başkanı Adem Sefer ve Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ile birlikte 3000 bin Beykozlu tanıklık etti.

Beykoz Merkez’den motorlarla Sarıyer Garipçe’ye doğru yola çıkan Beykozlular yaklaşık yarım saat süren yolculuk sonrası Garipçe’ye ulaşırken, aşırı yoğunluk nedeniyle motorlar iskeleye yanaşabilmek için saatlerce beklemek zorunda kaldı.

29 Mayıs 2015’de köprü açılacak.

Yaklaşık 45 bin kişinin akın ettiği Garipçe’de alanlar hınca hınç dolunca binlerce insan temel atma törenini binmiş oldukları motorlardan takip etmek zorunda kaldı. Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan ve Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in deniz üzerinde izledikleri temel atma töreninde konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, köprünün yapımını üstlenen yüklenici firmalarla binlerce insanın önünde pazarlık yaparak, 24 saat çalışılarak köprünün 29 Mayıs 2015 yılında bitirilmesi sözünü aldı.

Köprünün adını Cumhurbaşkanı açıkladı.

İstanbul Boğazına yapılan 3. köprünün temel atma töreninde Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’de bir konuşma yaptı… İstanbul Boğazı’ndaki iki köprüden birinin Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu ve 1. Cumhurbaşkanı olan Mustafa Kemal Atatürk’ün adını taşıdığını, ikinci köprünün ise Peygamberimiz Hazreti Muhammed (SAV) Efendimizin övgüsüne mazhar olmuş Fatih Sultan Mehmet’in adını taşıdığını ve 3. köprüye ise Yavuz Sultan Selim adının verdiklerini söyledi.

Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün temel atma töreninden sonra geri dönen Beykozlular güzergah boyunca köprüye yönelik çeşitli yorumlar yaparken, AK Partili bayanlar ise parti müziği eşliğinde gönüllerince eğlendiler.

Haber Merkezi

Riva'nın Fırını Göz Kamaştırıyor
Önceki Riva'nın Fırını Göz Kamaştırıyor
AK Parti Beykoz İlçe Başkanı 2 ay sonra sokağa çıktı
Sonraki AK Parti Beykoz İlçe Başkanı 2 ay sonra sokağa çıktı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz