Türüt, Beykoz'dan haykırdı, 'duadan başka neyimiz var?'

  • Güncelleme: 30.03.2020 22:14
  • Okunma: 12851 kez
  • Yorum: 0
Beykoz'da ikamet eden tanınmış Karadeniz sanatçısı İsmail Türüt, TGRT ekranlarından seslenerek, 'duadan başka neyimiz var?' ifadelerini kullandı.
Türüt, Beykoz'dan haykırdı, 'duadan başka neyimiz var?'

Tüm insanlığa geçmiş olsun dileklerini ileterek konuşmasına başlayan İsmail Türüt, koronavirüs sürecinin kurallara uyularak birlik beraberlik içerisinde atlatılacağını söyledi.

"Dünyayı bir düğme ile tehdit edenler bile aciz kaldı"

Türüt, "Camilerden yapılan duaları ciddiye almayanlara sesleniyorum. Duadan başka neyimiz var? Ne gücümüz var? Gördük, en güçlü olanları gördük. Dünyanın süper güçlerini gördük. Bakın, bir görünmez mikrobun karşısında aciz kaldık. Herkes aciz kaldık. Dünyayı bir düğme ile tehdit edenler bile aciz kaldı. Duadan başka, Allah'a yalvarmaktan başka gücümüz yok. Ben öyle yapıyorum. Bütün insanlığın üzerindeki karabulutların dağılması için Rabbime yalvarıyorum." dedi.

Koronavirüs (COVID-19) meselesinin siyasi ranta çevrilmek istenmesine sinirlendiğini kaydeden Türüt, "Bugün birlik günüdür, bu seni beni, gavur-Müslüman ayırmıyor, sarı-beyaz ayırmıyor. Burada birlik olmayacağız da ne zaman birlik olacağız?" diye konuştu.

Geçtiğimiz dönemde Şehir Hastanelerinin yapımına karşı çıkanların bugün farklı tavır takındığını dile getirerek devam eden İsmail Türüt, "Dün siz değil miydiniz bu hastanelere ne gerek var diyen? Acayip şeyler yaşıyoruz. Bu işin siyaseti olmaz." ifadelerini kullandı.

"Kimse açlıktan ölmez"

Karadenizli sanatçı İsmail Türüt, şunları söyledi:

"Ölenlere rahmet diliyorum, hastalara da Allah'tan şifa diliyorum. Mesela bundan bir sene önce parasını yurt dışına kaçıran beyefendiler, o parayı nasıl yiyeceksiniz? Bunları yaşadık bu ülkede, Allah'ım yardım etsin. Evden çıkmayın deniyorsa çıkılmasın. Kimse açlıktan ölmez. Büyüklerimiz fakiri fukarayı da düşünmüşlerdir. Bu işin bir çaresi vardır. Duaları ciddiye almak lazım, bu işte tesiri olacağına inanıyorum."

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz