Turnacıoğlu’ndan iki bakana haksız rekabet teşekkürü

  • Güncelleme: 06.05.2021 21:30
  • Okunma: 2451 kez
  • Yorum: 0
MODİSAD Başkanı Mustafa Turnacıoğlu, kapanma sürecinde marketlere uygulanan kısıtlamanın devamını istedi.
Turnacıoğlu’ndan iki bakana haksız rekabet teşekkürü

Mobil İletişim Araçları ve Bilgi Teknolojileri İşadamları Derneği (MODİSAD) Başkanı Mustafa Turnacıoğlu, kapanma sürecinde marketlere uygulanan kısıtlamanın devamını istedi.

Beykoz Kavacık’taki Turnacıoğlu Mağazasının da sahibi olan Mustafa Turnacıoğlu, A Para ekonomi kanalında yapmış olduğu değerlendirmede, kapanma sürecinde marketlere uygulanan satış kısıtlamasının kapanma sürecinden sonra da devam etme gerektiğini söyledi.

Bilindiği gibi, kapanmanın ilk günlerinde gerek teknoloji, gerekse kişilerin diğer ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri tüm sektörler kısıtlamaya tabi tutulurken, marketlerin kısıtlamadan muaf olması ve bu marketlerde kapalı olan sektörlerin ürünlerinin satılıyor olmasına büyük tepki gösterilmiş, bu tepki üzerine düzeltme yapma zorunluluğu ortaya çıkmıştı.

Beykoz Turnacıoğlu Mağazalarının Sahibi ve aynı zamanda Mobil İletişim Araçları ve Bilgi Teknolojileri İşadamları Derneği (MODİSAD) Başkanı Mustafa Turnacıoğlu, çıkmış olduğu canlı yayında marketlere kısıtlama getirilmesinin ve gıda ürünün dışında ürün satmalarına müsaade edilmemesinin çok isabetli bir karar olduğunu ifade etti.

Turnacıoğlu, “açıklamasının devamında, marketlerin haksız rekabet oluşturmaması açısından verilen kararın doğru olduğunu kaydetti. Esnafın Sesine duyarsız kalmadıkları için İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu ve Ticaret Bakanımız Mehmet Muş’a bir kere daha teşekkür etmek istiyoruz” diye konuşan Turnacıoğlu, “tabi ki haksız rekabet ortamı sadece kapanma sürecine mahsus bir durum değil. Bu vesileyle marketlerin gıda dışı ürünleri satmasının engellenmesi konusunun süreklilik arz etmesini talep ediyoruz” dedi.

Haber Merkezi

          

Anahtar Kelimeler: Mobisad, Mustafa Turnacıoğlu