Recep ÖNCEL
  • 31/10/2022 Son günceleme: 31/10/2022 12:17
  • 2.863

29 Ekim 2022 tarihinde Cumhuriyet’in Kuruluşunun 99. Yılı kutlandı.

Bu program çerçevesinde,  Sayın Cumhurbaşkanı tarafından 28 Ekim günü Ankara Spor Salonunda  ‘Türkiye Yüzyılı Vizyon Belgesi’ açıklandı.

Ve 29 Ekim günü Gemlik Kampusta TOGG’ UN ürettiği ilk otomobil banttan indirildi.

Şimdi sevinç gözyaşları içinde takip ettiğimiz bu hususlar hakkında yazmak istiyoruz.

A - Türkiye Yüzyılı Vizyon Belgesi;

1 - Sürdürülebilirliğin Yüzyılı; Devamlılık, kendine yetme, sosyal ve ekonomik konularda geleceğimize sahip çıkan her iş yatırım planları önceliklerinden olacak.

2 - Huzurun Yüzyılı; Ekonomik dalgalanmalar göç ve gerilimlerin savaşa dönüştüğü bu dönemde, toplum huzur ve refahın gölgesinde buluşacak.

3 - Kalkınmanın Yüzyılı; Yatırım üretim istihdam ihracat ve ekonomi büyüyecek, pandemi dolayısıyla diğer ekonomiler küçüldü ama biz kalkınacağız.

4 - Değerlerin Yüzyılı; Dünya tarihinin en kadim medeniyetlerine ev sahipliği yapan bu topraklarda, kültürel ve sosyal değerleri ve çağın değerleri olarak simgeleşecektir.

5 - Gücün Yüzyılı; yerli ve milli kalkınma stratejileri doğrultusunda attığımız her adım Türkiye’nin güç profilini yukarı taşıyacak ve dünyaya örnek olacaktır.

6 - Barışın Yüzyılı; Dünyada bu zorlu coğrafyada barışı sürdürmek milli menfaatler ve uluslararası ilkeler gözetilerek hem masada hem sahada barışı sağlanacaktır.

7 - Bilimin Yüzyılı; ülkemizde teknoloji ilerliyor ve bilimsel bir devrim yaşıyoruz. Teknik akademik bilgiler harmanlanacak, yaşam kalitesini artıran inovatif yatırımlar yapılacaktır.

8 - Haklının Yüzyılı; toplum huzuru adalet insan hakları için güçlünün değil, haklının temel hak ve hürriyetlerinin eksiksiz yaşandığı bir toplum meydana gelecektir.

9 - Verimliliğin Yüzyılı; pandemi ekonomik dalgalanmalar, savaşlar enerji sağlık gıda alanında sorunlar meydana getirdi. Biz verimliği esas alıyoruz.

10 - İstikrarın Yüzyılı; siyasal istikrar güven sayesinde, küresel krizlerde üretim istihdam sağlık ve adalette iyi işler yapıldı. Mücadele ile istikrarın devamı sağlanacaktır.

11 - Şefkatin Yüzyılı; Dünya’nın her yerinde insanlığın sükût ettiği zamanlarda bizim sesimiz gür çıkıyor. Şefkati, tüm mazlum coğrafyalara ulaşan bir ülke olacağız.

12 - İletişim Yüzyılı; iletişim güvenlik uluslararası ilişkiler enformasyon inovasyon olacak.  İletişim ve teknolojide kazanacağız.

13 - Dijitalin Yüzyılı; çağı yakalayan yaş bölge şehir cinsiyet farkı gözetmeyen bir dijital dönüşüm gerçekleştireceğiz.

14 - Üretimin Yüzyılı; yerli milli yenilikçi yeşil üretim modeli ile tarım sanayi ve Afro-Avrasya üretim üssü olacak,  rekabet gücü olan milli geliri artıracak bir çalışma gerçekleştirilecektir.

15 - İstikbalin Yüzyılı; güçlüyüz ve yarın daha güçlü olacağız. Türk Milletinin azmi ve ‘ insanı yaşat ki devlet yaşasın’  anlayışı ile vizyonumuz gelişecek ve gelecek kurulacaktır.

 

B - 29 Ekim günü ise Gemlik TOGG’ DA açılış yapıldı.

Marka açılımı;  ‘Türkiye Otomobil Girişim Gurubu’ anlamına geliyor.

Logosu; Doğu ile Batının kesişme noktasını ifade ediyor.

TOGG hissedarları; Anadolu Gurubu, BMC, Kök Gurubu, Türkcell, Zorlu Holding, TOBB’ dan oluşmaktadır.

Her ne kadar Sayın Kılıçdaroğlu ve Sayın Akşener davetli oldukları halde bu toplantıya katılmasalar da, bizler Şakir Zümre’nin fabrikasının kapatılıp sobacı şakir olması ve Devrim Otomobilinin benzininin bitmesinde üzüntüleri ve acıları yaşayan bir ülkenin evlatları olarak çok mutlu olduk.

Türkiye’nin otomobilini beğendik.

Maşallah her rengi ayrı güzel!

Bende almak için müracaat edeceğim inşallah.

Ayrıca otomobilimiz yurtdışındaki elçiliklere gönderilecekmiş sevindik.

Bu özgüvene ihtiyacımız vardı.

Acaba bu ülkede herkes aynı şekilde mutlu oldu mu merak ediyoruz.

Bu çalışmalar Türkiye’nin istiklalini ilgilendiriyor.

Türkiye yeni bir döneme başlıyor.

 Sayın Cumhurbaşkanı defalarca, ‘gelin’ diyerek bir milli mutabakat bir milli mücadeleye ve bir kucaklaşmaya çağrı yaptı.

Türkiye Yüzyılı ile siyasetin ekseni değişti.

Artık bir yükseliş başladı inşallah.

Teşekkürler Sayın Erdoğan.

Teşekkürler Sayın Bahçeli

Bu arada, 29 Ekim Erbakan Hocanın doğum günüdür. Rahmetli Türkiye’ye sanayi, kalkınma ve otomobili öğreten kişidir.

Diyanet İşleri Başkanımızın açılışta dua etmesi, bazılarının karnını ağrıttı.

Biz de yapılan dualara âmin diyoruz ve ekliyoruz.

‘’Allah bu milletin bahtını açık eylesin.

Allah bu millet vasıtasıyla dünyadaki mazlumları huzura kavuştursun.

Allah bu millet vasıtasıyla, adaleti yeniden tesis eylesin!’’

Yazarın Yazıları