Recep ÖNCEL
  • 31/01/2023 Son günceleme: 31/01/2023 16:09
  • 5.060

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, 2023 yılında başlayacak Türkiye Yüzyılı Perspektifi ile hem yurtiçinde bizlere yeni bir ufuk ortaya koydu, hem de yurt dışında dostlara güven düşmanlara korku verdi.

Bu ülkede yaşayan ve vatansever olan herkes Türkiye Yüzyılı ufkundan ilham alarak daha çok çalışmalıdır.

Biz 2023 yılının seçim yılı olması dolayısıyla AK Parti Teşkilatlarıyla görüşmeler yaparak, Türkiye için çok önemli olan seçim yarışında neler yapılıyor diye tespit etmeye çalışıyoruz.

Geçtiğimiz günlerde AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığını ziyaret ettik. İlçe Başkanımız Sayın Hanefi Dilmaç Beyle bir dost sohbeti yaptık.

Hanefi Bey,1967 Beykoz Çavuşbaşı doğumlu. Aslen Trabzonlu. Zeytinburnu İmam Hatip Lisesi ve Ümraniye Nevzat Ayaz Lisesinde okumuş. Türkiye Diyanet Vakfı İslam Araştırmaları Merkezinde çalışmış, müdürlük yapmış. AK Parti kuruluşunda görev almış. Çavuşbaşı Belediye Başkanı olmuş, daha sonra Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı olmuş ve sonunda AK Parti Beykoz İlçe Başkanı olmuş.

2023 yılı malum çok önemli ve seçim yaklaşıyor. Bu seçim sadece Türkiye’nin değil, Dünya’da Müslümanların ve bütün mazlumların açısından önemli bir seçim. Beykoz Teşkilatı olarak 2023 yılı ile ilgili çalışmalar nelerdir?

Yarın seçim olsa bütün kadrolarımızla seçime hazırız!

Beykoz ilçesi olarak, toplam 45 mahallede, 550 sandıkta ve bütün sandıklarda 6 şar adet görevli olarak hazırız. Her sandıkta arkadaşlar görevli, 55 okulda okul sorumlusu, kat sorumlusu, müşahitler hepsi hazır ve 55 mahallede 52 adet avukat hazır haldeyiz.

Geçen seçimlerde rakip partilerin bazı hileleri olduğu şeklinde duyumlar aldık, bu konuda ne söylersiniz?

Normal sandıklarda görevliler harici, ‘oy ve ötesi ‘ isimli bir sivil toplum kuruluşu geçen seçimde organize oldular.  Bu seçime heyecanla hazırlanıyorlar.  Bizde tedbirlerimizi alıyoruz. Beykoz ‘da 75 bin oy karşılığı, bizim 47 bin üyemiz var. Bütün üyeleri evinde ziyaret ettik ve teşekkür belgesi verdik. Cumhurbaşkanımızın selamını götürdük. Bizim 74 bin haneyi ziyaret etme hedefimiz vardı. Beykoz teşkilatı olarak pandemi sonrası böyle bir çalışma yaptık.

Sayın Cumhurbaşkanımızın 2023 Türkiye Yüzyılı hedefleri var. Ben bu konuda araştırma yaptım, yazı yazdım. Sizin bu çerçevede Hanefi Başkan olarak veya Beykoz Teşkilatı olarak bakışınız ve değerlendirmeleriniz nedir?

Cumhurbaşkanımız öyle bir çalışma ortaya koydu ki, çok birleştirici oldu. Toplumun tüm değerleri ile hep birlikte gayret edelim diye mesajı verdi. Bu programla ilgili siyasi parti başkanlarını davet etti. ‘Türkiye’yi önümüzdeki Yüzyılda kalkındıralım ve güçleri birleştirelim’ dedi.

Bu anlamda Sayın Cumhurbaşkanının çalışma tarzını iyi bilirim. O hedefi koyar hedefe kitlenir ve çalışmaları bizzat takip eder.  2023 ile ilgili olarak hedefler belirlendi.

Yapılan hizmetleri anlatmaya çalışsak, yeterince ifadede aciz kalırız. Ülkemiz,  gerçekten çok iyi noktalara geldi.

Her yönüyle yapılan reformlar, çift yollar, ulaşım ağı, köprüler, metrolar çok büyük işler yapıldı.

Sağlıkla ilgili reformlar, hastaneler yapıldı. Tıpta kullanılacak cihazlar alındı. Dünya standartları üzerinde en üst seviyede işler yapıldı. 27 adet olan Hava alanı 56 âdete çıktı. Cumhuriyet kuruluşundan beri yapılan hizmetlerden daha fazlası bu 20 yılda fazla yapıldı.

Ben Pazar akşamı İstanbul hava alanına geldim, uçaktan inip çıkışa gelmek 45 dakika zaman alıyor. Müthiş büyük işler yapıldı.

Bizim muhalefetin bu hava alanlarına karşı olması anlaşılır bir şey değil. Yabancı devletler karşı çünkü onların menfaatlerine ters düşüyor. Eskiden, Avrupa’da ki havaalanları bizden daha iyiydi. Şimdi bizdekiler diğer ülkelerden daha iyi hale geldi. Milli heyecanı olan insanların bu işlerden mutlu olması lazımdır. Savunma sanayinde yapılanlardan bile anlatsak yeter! Milli Eğitimde okullarda çalışmalar, fiziki mekanlar iyileştirildi.

Fransa’da otelde kaldım, bizimkiler daha üstün.  Şimdi bizim yollar hava alanları Avrupa’yı geçti. ABD’ye gittim bizimkiler daha güzel.

Bu fiziki çalışmalar ekonomik güçle oluyor. Daha ötede, siyasette ideallerimiz gerçekleşti. Ben idealist bir insanım. Gençliğimden beri siyasetin içindeyim. Bu günkü yapılanlara, o zaman inanamazdık, aklımızdan bile geçmezdi. Eskiden bu ülkenin insanları zenci muamelesi görüyordu.

Ben siyasete başladığım zaman, mensubu olduğum parti %2,5 oy aldı. Biz devlet dairelerinde,   bir yerde memur olabilir miyiz diyorduk. Allah nasip etti, bütün kademelerde bu ülkeyi 20 yıldır biz idare ediyoruz.

Benim o dönem siyaset yapan arkadaşlardan bazıları hala değişik partilerde siyaset yapıyor. Zaman zaman bir araya geldiğimizde, arkadaşlara ‘bizi eleştiriyorsunuz. Daha önce yapalım deyip, yapılmayan bir şey oldu mu ?’ diye göğsümü gere gere söylüyorum.

Bende Refah Parti Konya İl Yönetim Kurulu üyesi olarak,  Rahmetli Erbakan zamanında görev yaptım… Ama şartlar değişti bunu görmek lazım.

Bende Milli Gençlik Vakfında başladım,  o günkü verilen mücadele verilmeseydi buralarda olma şansı yoktu.

Erbakan Hoca Başbakan olduğu zaman,  bir süre müsteşarını bile atayamadı. Hâlbuki Başbakanlık Müsteşarı devletin bir numaralı elemanıdır.

Bu şartlarda,   ben Allah bize büyük yetkiler verdi, acaba ne yapıyoruz, iyi çalışmazsak Allah elimizden alır mı diye korkarım, hep bu endişe ile hizmet ettim. İdeallere ulaştık, ama iş bitmiş değil.  Daha yapmamız gereken işler var. Bu gün ulaştığımız hedeflerden geri gidersek perişan oluruz. Allah göstermesin, seçim kaybetsek, hemen örnek vereyim. Az önce Erbakan Hocadan bahsettik,  11 ay iktidarda kaldı, yamalı bohça. Yapmak istediği şeyleri söyledi diye, Müslümanlara eziyet ettiler. Hiç bir şeyi gerçekleştiremedi. Biz 20 yıl idare ettik. Allah göstermesin nasıl bir intikam alırlar.

İki gün evvel Kanal 7 muhabirine TV’de başörtünü çıkar, kafan hava alsın diyen zihniyet hep aynı duruyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesinde, bir Genel Sekreter Yardımcısı var. Bir gün İsmek teki kız kardeşlerimizi karşısına aldı. Başörtüyü neden takıyorsunuz, siz terlemiyor musunuz,  isterseniz sizi akşam itfaiyeci arkadaşlarla bir araya getirelim dedi, bunu bize yaşattılar. Sadece İstanbul ‘da Belediyede göreve geldiler… Allah göstermesin, bu düşünce iktidara gelirse hiç bir değere saygı duymayacaklardır.

Maalesef daha önce bizle birlikte olanlar, bu gün karşı mahallede birlikte hareket ediyor. Bu çok üzüntü vericidir.

Devlet Bahçeli milli duruş sergiledi. Tayyip Beyin hem İslami duruşu var, hem de devletin bekası anlamında milli duruşu var. Bu işte, ‘benim şu makama gelmem önemli değil ama devletin var olması önemlidir’ demek lazım.

Biz dünya da İHA, SİHA ile savaş stratejisini değiştirdik. Eskiden baskı altında tutulup yapamazsınız deniliyordu. Şimdi, yaparsa bunlar yapar diyorlar. Bu gün AK Partiye oy vermeyenler bile, Tayyip bey düzeltir diyorlar. Bu ülkede milli olmayan o kadar çok insan var ki… Nasıl parçalarız diyenler var. Nüfus kayıtları araştırılırsa, bunların birçoğunun farklı olduğu görülür.

Hadisi Şerif, ‘bir insan ki kendi memleketine ihanet eder bilin ki nesebi gayri sahihtir’. Araştırılırsa ortaya çıkar. Bizim önümüzdeki yüzyılı AK Kadrolarla birlikte planlamamız lazım.

Sayın Başkan benim unuttuğum ama sizin söylemek istedikleriniz var mıdır?

Beykoz ‘da doğdum. Buraya hizmet ettim. Beykozlu olarak şanslı olduğumuzu düşünüyorum. Burada Anadolu Kültürü yaşıyor. İstanbul’un en güzel ilçesinde yaşıyoruz.

Ben gençliğimden beri 33 yıldır topluma hizmet ediyorum. Allah’a hamd ediyorum. Evine gidemeyeceğim bir insan yoktur. Eksiğimiz var ama Hanefi Başkan art niyetli değildir diyorlar.

Toplumumuzda en alt ve en üst seviyede, ekonomik durumu olanlar yaşıyor.  Emniyet, terör, hırsızlık ve diğer suçlar burada azdır. Anadolu kültürü, yaşanıyor. Beykoz’la ilgili bir durum olunca, siyasette birleşilir. Dernekler,  Spor kulüpleri, Sivil Toplum bir araya gelirler.  Allah’a şükürler olsun. Bizi buraya hizmet için uygun gören Cumhurbaşkanımıza teşekkür ederim.

Cenab-ı Hak sizi bu güzel bir hizmette istihdam etmiş

Benimde Beykoz ‘la ilgili değerlendirmelerim var. Bizim ticari işler, yazarlık,  sivil toplum hizmetleri ilgili çalışmalarımız oldu önce Bağdat caddesinde sonra Otağtepe’de oturduk. Ama ben Beykoz’u çok sevdim. Burada huzur buldum. Sizin bahsettiğiniz gibi, iyi ilişkiler var, yeşil, deniz ve burası çok güzel bir ilçe. Hanefi Bey sizin samimi bir yaklaşımınız var. Bunun bereketi var.

Ben Belediye Başkanı oldum, İlçe Başkanı oldum. Allah nasip etti. Dik durmak lazım. Nasip olacak. Ben, Çavuşbaşı’nda Beykoz’ da görev almasam bunlar olmazdı. AK Parti uygun gördü. Abi bildiğimiz insanlar,  kenarda kalınca hemen tepki veriyor.

Davutoğlu ve Ali Babacan kimsenin tanımadığı insanlardı. Tayyip Bey onları bir  yere getirdi. Ama vefasızlık yapıyorlar. Geçmişte arkada Reisin siyasi iradesi olmasaydı başarılı olamazlardı. Tayyip Bey hayatını ortaya koydu.

Kılıçdaroğlu, kendi inancına hizmet ediyor.  Akşener’e milletvekilliği verdi. Ama Kemal beyin arkasında başka güçler var. Türkiye’yi bölmek istiyorlar.

Yiğit düştüğü yerden kalkar. Türk Milletinin yolu aydınlık olsun. Osmanlı Dünya siyasetinden çekildi. Bütün Dünya, kan zulüm gözyaşı doldu. Mesela, ABD Irak’a demokrasi getirdi! 1 milyon kadına tecavüz ettiler, 300 bin insanı şehit ettiler. Daha birkaç gün önce, İngiltere Prensi Afganistan’ da 25 kişiyi öldürdüğünü, övünerek söyledi. Batılı için, Müslümanların hiçbir önemi yoktur. Bunu bizdeki, Batı hayranlarına anlatmak lazım.

Dua edelim…

Allah bahtımızı açık eylesin.

2023 ‘de bu millete başarı ihsan etsin.

Ve Türkiye Yüz Yılı sadece bize değil, bütün Dünya’ da ki mazlumalar için yeni güzelliklere vesile olsun.

Yazarın Yazıları