Son Dakika

Türkiye'nin yengesinden Beykoz'a fotoğraf sergisi

  • 0
  • 5769
Türkiye'nin yengesinden Beykoz'a fotoğraf sergisi
Türkiye'nin yengesinden Beykoz'a fotoğraf sergisi
Türkiye'nin yengesinden Beykoz'a fotoğraf sergisi
Türkiye'nin yengesinden Beykoz'a fotoğraf sergisi

Beykoz Hayvan Rehabilitasyon Merkezi'nde Carolina Alurralde'nin "dost" adını verdiği fotoğraf sergisi de sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Mart ayında Dost Beykoz'un "Jose Sosa'nın Beykoz'daki evinin kapıları aralandı" başlığıyla ilçe halkıyla buluşturduğu Carolina Alurralde yine sanatçı yönüyle öne çıktı.

Dünya Hayvanlar Günü nedeniyle Beykoz Hayvan Rehabilitasyon Merkezi'nde Carolina Alurralde'nin kadrajına yansıyan fotoğraflardan oluşan "dost" isimli serginin açılışı yapıldı.

Açılışa Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, AK Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı Yıldız Konal Süslü, Carolina Alurralde, Sanatçı Mustafa Ceceli ve davetliler katıldı.

Serginin açılışında vatandaşlara hitap eden Fenerbahçeli Jose Sosa'nın eşi Alurralde, doğumundan çocukluğundan bu zamana kadar etrafında köpekler olduğunu ve hayvanlarla bir arada olmaktan mutluluktun duyduğunu söyledi.

Alurralde, "Çocukluk yaşlarımdan beri sokaklarda olan köpekleri tedavi etmekten mutluluk duyuyorum" diye konuştu.

Türkiye'de sokak hayvanlarına karşı büyük bir sevgi olduğunu ancak kurumların yaşam koşullarını iyileştirebilmek için neler yapılabileceğiyle ilgili adım atılması düşüncesini savunan Başkan Murat Aydın, "Minik dostlarımızın sağlıkla hayatlarını sürdürmesi ve sayı bakımından kontrol edilebilir seviyede olmaları çok önemli bir detay. Bir hayvanı aldığımız zaman ölene kadar bizimle olacağını düşünerek almak lazım. Beykoz’da en büyük sıkıntımız hayvanların ormana terk edilmesi. Biz burada çok güzel bir hastane açtık hayvanlar için, bu güzel yetkiyi bana veren Beykoz halkına çok teşekkür ederim" dedi.

Haber Merkezi

Beykoz'da dalından vatandaşa meyve
Önceki Beykoz'da dalından vatandaşa meyve
Beykoz Tokatköy projesinde ihale bedeli belli oldu
Sonraki Beykoz Tokatköy projesinde ihale bedeli belli oldu
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz