Sağlık

Türkiye'nin ilk Yeşil Hastanesi Kavacık’ta açıldı

Türkiye'nin ilk Yeşil Hastanesi Kavacık’ta açıldı
2014.09.02 00:00
| | |
9382

Türkiye'nin ilk "Yeşil Hastanesi” Medistate Kavacık Hastanesi, Beykoz Kavacık’ta hizmete başladı…

Beykoz  Kavacık’ta kurulan Medistate Hastanesi, ileri teknoloji tıbbi cihazları, ulusal ve uluslararası arenada üne sahip akademisyenlerden oluşan tecrübeli hekim kadrosu ile sağlık hizmeti veriliyor..


Son tedavi yöntemlerini, uzman kadro ile bütünleştiren Medistate Kavacık Hastanesi, çevre sağlığına uyumlu yapısı, pozitif bilimlerin yanında alternatif tıp ile yaptığı tedavilerle, sağlık hizmetlerine farklı bir bakış açısı getiriyor. Geniş kitlelere ulaşarak örnek ve bütünleşmiş bir hastane niteliği taşıyan sağlığın merkezi Medistate Kavacık Hastanesi, Türkiye'nin ilk "Yeşil Hastanesi" olarak çevre dostu hastane özelliği de taşıyor. Doğaya zarar vermeyen ve yandığında zehirli madde yaymayan yeşil malzemeler kullanılan hastanede, toplum sağlığının yanı sıra çevre sağlığına da önem veriliyor.

Altyapısı, 2007 Eylül ayında başlanan ve 3 yıldır devam eden bir proje olan Medistate Kavacık Hastanesi; 17 bin metrekare kapalı alan üzerine kurulu, 120 yatak kapasitesine sahip. 9 yeni doğan, 8 erişkin, 3 koroner ve 5 kalp damar cerrahisi yoğun bakım ünitelerine sahip hastanede kişiye özel VIP odaları da bulunuyor. Teknolojinin ulaştığı son nokta donanımına sahip olan ameliyathaneleri ile etik sağlık hizmeti veren Medistate Kavacık Hastanesi, 80 hekim, 100 hemşire, 50 temizlik görevlisi ve 30 hasta bakıcıdan oluşan yaklaşık 400 sağlık personeli ile dünya standartlarında hizmet verecek. Kavacık'tan Levent bölgesine kadar uzanan geniş bir bölgede yaklaşık 2 milyon kişiye sağlık hizmeti sunacak olan Medistate Kavacık Hastanesi, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü çıkışında Kavacık Bölgesi'nde merkezi bir noktada ihtiyacı olan herkese kaliteli sağlık hizmeti ile buluşturacak.

Özel Hastaneler arasında en büyük acil servise sahip olan Medistate Kavacık Hastanesi, çocuk sağlığı ve hastalıkları, dahiliye, genel cerrahi, kardiyoloji, kadın hastalıkları ve doğum, nöroloji, cildiye, göz hastalıkları, fizik tedavi ve rehabilitasyon, kulak burun boğaz hastalıkları, ağız ve diş sağlığı, plastik estetik, ortopedi ve travmatoloji ile üroloji branşları gibi tıbbın tüm branşlarında hizmet sunacak. Kardiyoloji ve kardiyovasküler cerrahi alanlarında hizmet veren Medistate Kavacık Hastanesi, ileri ortopedi ve beyin cerrahisi ameliyatlarının yapılmasına yönelik gerçekleştirdiği özel teknikler ile önemli çalışmalara imza atmaya hazırlanıyor.


Medistate Kavacık Hastanesi, özellikle kanser cerrahisinde en deneyimli hekimler tarafından tüm ameliyatlarda Robotik Cerrahi kullanarak ve hastaya kansız, ağrısız, neştersiz ameliyat fırsatı sağlayacak.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, Türkiye, Yeşil Hastane, Kavacık Medistate Hastanesi, Teknoloji

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"