Türkiye’nin en gözde spor tesisleri Beykoz’da

  • 0
  • 1771
Türkiye’nin en gözde spor tesisleri Beykoz’da

Beykoz İlçe Gençlik Spor Müdürü Fatih Korkulu 10 Ocak Gazeteciler Günü nedeniyle bir basın toplantısı düzenledi.

Beykoz basın temsilcileri ile sabah kahvaltısında bir araya gelen Korkulu önemli açıklamalar yaptı.

2021 Yılının Mart Ayında Beykoz'a atandığını ifade eden Fatih Korkulu, amaçlarının Beykoz'un bütün bölgelerinde olmak üzere sportif çalışmalar yapmak olduğunu kaydetti.

Beykoz’un İstanbul'da en çok mahallesi olan ilçelerden biri olduğunu bu durumun avantaj getirdiği kadar dezavantajda ürettiğini dile getiren Korkulu, “45 mahalleye spor anlamında ulaşabilme düşüncesindeyiz. Kurum olarak misyonumuz spor yapmak isteyen herkese kapılarımızı açmak. Bu konuda İlçe Belediyemiz ile koordineli bir çalışma da yapmaktayız. Özellikle okullarımızın içindeki ve yanındaki atıl alanları spor alanına dönüştürmek istiyoruz." diye konuştu.

Beykoz'un Türkiye Sporunda özel bir yeri olduğuna vurgu yapan İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Fatih Korkulu, Türkiye Futbol Federasyonu Tesisleri’nin Riva'da olduğunu ve Süper Lig ‘VAR’ sisteminin kumanda merkezi onun içinde yer aldığını hatırlattı.

Türkiye’nin en gözde tesisleri Beykoz’da

“Türkiye İzcilik Federasyonu’nun en geniş kapsamlı kamp alanı Beykoz’dan hizmet veriyor. Okçuluk Sporunda çok güzel bir tesis Beykoz Belediyesi Alibahadır Tesislerindeki alan herkese hizmet veriyor. Beykoz Spor Ormanı 10 kilometrelik parkuru ile Bisiklet ve Atletizm sporcuları için çok güzel ve kullanışlı, modern görünüme sahip. Öte yandan alanında Türkiye'nin en etkili Spor Bilimleri Fakültesini içeren Marmara Üniversitesinin SBF'si ilçemizde. Devlete ait 11 okulumuzda spor salonu hizmet veriyor” diye konuşan Korkulu, son yıllarda Beykoz’un, gerek Ulusal gerekse Uluslararası birçok etkinliğe ev sahipliği yaptığını söyledi.

Grandfondo Bisiklet Yarışı ve Triatlon Federasyonunun 2 büyük etkinliğinin de Beykoz’da yapıldığını sözlerine ekleyen Fatih Korkulu, Riva'da Gençlik Spor İl Müdürlüğü tesisimizin arkasında olan bölgeyi Beykoz Belediye Başkanlığı bir Spor Üniversitesi yapılmak üzere tahsisini sağladığını ve Yüksek Öğretim Kurumundan cevap beklendiğini belirtti.

Spor Servisi

Beykoz’da kapsamlı kan bağışı kampanyası
Önceki Beykoz’da kapsamlı kan bağışı kampanyası
Beykoz Millet Bahçesi'ne mahkemeden durdurma kararı
Sonraki Beykoz Millet Bahçesi'ne mahkemeden durdurma kararı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz