Sinan KAVRAKOĞLU
  • 02/06/2015 Son günceleme: 02/06/2015 16:03
  • 4.773

Bu gün Diyanet İşleri Başkanlığı CHP-MHP-HDP-Paralel Yapı ve Doğan Yayın Grubu eliyle tarihte görülmemiş bir karalama ve itibarsızlaştırma kampanyasıyla karşı karşıya. Ne büyük tesadüftür ki bu kirli kampanya tam da Mehmet Görmez’in tarihi Kudüs ziyaretiyle başladı.

Daha doğrusu Kudüs ziyareti bardağı taşıran son damla oldu!

Ve alçakça saldırı başladı. Öyle bir noktaya geldi ki Görmez üzerinden açıkça İslam’a saldırmaya cüret ettiler. Utanmazca, rezilce Diyanet’i ve İmam Hatipleri kapatmaktan aleni bir şekilde bahsediyorlar. Öyle bir gemi azıya aldılar ki Türkçe ibadet ve ezan zulmünü açıkça dile getiriyorlar!

Yani mesele Diyanet İşler Başkanı Mehmet Görmez ve makam aracı değil! Mesele İslam’ın yükselişini engellemektir.

Allah’ın inayeti ve tevfikiyle asla başaramayacaklar!

Washington DC’nin böğrüne Fatih Camii’nin benzerini diken Diyanet’in o dönemdeki proje sorumlusudur Mehmet Bardakçı.

Başka nereler mi var?

Haiti Buhara Camii, İngiltere Cambridge Camii, Moskova Merkez Camii, Filistin-Gazze’de 9 adet camii, Filipinler’de Tacloban Camii, Sikatuna Camii, Al-Khairiah Camii, Manisa Camii, DSWD Camii, Mabini Camii, Kazakistan Hoca Ahmet Yesevi Camii, Belarus Minsk Camii, Somali Merkez ve Abdulaziz Camii, Kırgızistan, Arnavutluk, Kırım ve daha birçok ülke.

Görmez’in Kudüs ziyareti kurulduğu günden bu yana Diyanet İşleri Başkanı olarak bölgeye yapılmış ilk ziyaret. Dolayısıyla Diyanet, tarihinde ilk defa İslam Coğrafyasında etkin ve birleştirici bir rol üstlendi. Bu hareketlilik İslam coğrafyasında gözle görülür bir sinerjiye dönüşürken bundan rahatsızlık duyanlar da az değil! Ve elbette oluşan bu müthiş sinerjinin kaynağında yukarıda saydığım dünyanın dört bir yanına dikilmiş İslam sancakları var!

Görmez’in Kudüs ziyaretinden kimlerin rahatsız olduğuna bir bakalım. İsrail, AB (daha doğrusu Avrupa Haçlı Birliği) ve tabi neoconlar.

Görmez’e saldırıyı kimin başlattığına dikkat ettiniz mi? Paralel İhanet Çetesi! Sonra Doğan Grubu, CHP ve HDP. Sözde muhafazakâr milliyetçi MHP de onlara kuyruk oldu!

Kuruma tahsis edilmiş bir makam aracı için bu kadar örgütlü saldırının temel nedeni ne olabilir?

İslam coğrafyasının en güçlü üç ülkesi Mısır, Suudi Arabistan ve Türkiye’dir. Önce Mursi’yi devirerek gücümüzün üçte birini ellerine geçirdiler!

İki yıldır olmayacak yollarla, her türlü alçaklıkla Türkiye’yi devirmeye çalışıyorlar. Suudi Arabistan’da yaşanan zorunlu değişiklik ise İslam dünyası için umut verici görünüyor.

Hani diyoruz ya Türkiye düşerse bütün Müslümanlar kaybeder, İslam kaybeder diye.

Bunu görmek için daha ne yaşamamız lazım?

İslam Âlemini Suriyeli diktatör katil Esed mi temsil edecek?

Yoksa sinsi ve içten pazarlıklı İran mı?

Mursi’li Mısır, Eroğan’lı Türkiye ve Suudi Arabistan’ın liderliğindeki İslam dünyasını İsrail, ABD ve AB elbette istemez...

CHP-HDP-Paralel İhanet Çetesi ve MHP neden istemez?

Kafalarını Cumhurbaşkanlığı Sarayının klozetlerinden çıkarıp gerçek dünyanın büyük bir kırılmanın eşiğinde olduğunu görebilseler bu ihanet sarmalının içinde olmaya devam ederler miydi acaba?

Kuvvetle muhtemel evet!

Maalesef evet!

Vesselam!

Yazarın Yazıları