Eğitim

Türkiye'de ilk kez Beykoz'da açılmıştı

Türkiye'de ilk kez Beykoz'da açılmıştı
13.04.2016 11:41
| | |
4999

Türkiye'de ilk kez çocuklar için kitap fuarı açan Beykoz Belediyesi bu yıl ikinci kez fuarı açmaya hazırlanıyor

Beykoz Belediyesi'nin 2. kez düzenlenen  Beykoz Çocuk Kitapları Fuarı, 16 Nisan'da Barbaros Hayrettin Paşa Denizcilik Su Ürünleri Anadolu Meslek Lisesi'nin karşısındaki büyük otopark alanında kuruluyor.

"Okumak geleceğim" temasıyla,  Beykoz sahilinde açılacak fuara, Doğan Egmont, Alfa Yayın Grubu,  Timaş Çocuk, Profil Çocuk, Can Çocuk, Nesil Çocuk, Gülücük Çocuk, Remzi Kitabevi, Altın Kitaplar, Nesin Yayınevi, Epsilon, Bilgi Yayınevi, Parıltı,  Pegasus, Marsık Kitap,  Yapı Kredi Yayınları, İş Bankası Kültür Yayınları, Tudem, Nar Çocuk, Kırmızı Kedi Yayıncılık, Edam, Semerkand Çocuk ve Özyürek Yayınları gibi çocuk kitapları yayıncılığında öne çıkan 75 yayınevi katılıyor.

Dokuz gün boyunca çocuk kitabı yazarlarının söyleşi ve imza etkinliklerinde kitapseverlerle buluşacağı fuarın onur yazarı  Yalvaç Ural da açılış günü bir söyleşi gerçekleştirecek.

İki bin 500 metrekare kapalı alanda yapılacak fuarda, çocukların hayal dünyaları düşünülerek, bu yıl etkinlik ve eğlence salonu eklendi. Astronot, bilim adamı, doktor, mimar, mühendis, pilot gibi çeşitli meslekler için tiyatro oyuncuları performans gösterileri gerçekleştirecek. Çocuk edebiyatı, kitap yapımı, illüstrasyon ve kitap ayracı atölyelerinin de yapılacağı fuarda ayrıca, kukla ve Hacivat-Karagöz gösterileri çocuklarla buluşacak.

İlke Ajans tarafından organize edilen fuar, 24 Nisan'da sona erecek.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Fuar, Çocuk, Kitap, Beykoz

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"