Prof. Dr. Faruk ŞEN
  • 18/03/2023 Son günceleme: 18/03/2023 15:29
  • 4.247

İlki, Cumhurbaşkanlığı Seçimi,

Millet İttifakının Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı adayı olmasında anlaşmaya varmasından sonra, hem Kılıçdaroğlu’nun seçileceği, hem de Millet İttifakının parlamentoda 360 milletvekili sayısına ulaşacağına dair beklenti arttı.

İkincisi, Haziran 2024’de yapılması beklenen yerel seçimler. Yerel seçimler hem ülke genelinde, hem de yaşadığımız bölge nezdinde bizi ilgilendiriyor. Mevcut Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’ın 2024 Yerel Seçimlerinde büyük olasılıkla İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olacağı dillendiriliyor.

Beykoz ilçesinde CHP yerel seçim hazırlıklarına yakında başlıyor. Şaban Tören ve ekibi seçimlerde Beykoz Belediye Başkanlığını kazanmak için şimdiden çalışmalara başladı, seçim sürecine dair faaliyetleri açıklayacakları toplantı çalışmalarını sürdürüyorlar. İlk toplantılarını yakın zamanda gerçekleştirecek olan CHP’nin Beykoz Belediye Başkan adayı acaba kim olacak. Kulislerde CHP Beykoz Belediye Başkanı adayı olarak 2 ismin adı geçiyor. Bu isimlerden biri Alaattin Köseler. Köseler geçen seçimlerde CHP tarafından aday gösterilmediği için son anda MHP’den aday olarak, CHP üst yönetiminin şimşeklerini üzerine çekmişti  Aday olarak adı geçen diğer isim ise, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun da desteğini alan, CHP’nin Beykoz İlçe Başkanlığı görevini sürdüren Aydın Düzgün.

Fakat daha önümüzde 15 aylık bir süreç var. Bu süreçte acaba Alaattin Köseler CHP üst yönetimine kendini affettirebilir mi? CHP, Alaattin Köseler’in adaylığı konusunu gündeme getirebilir mi? Böyle bir durum olduğu takdirde Alaattin Köseler’in tecrübesi CHP için avantaj sağlayacaktır.

İstanbul’un nadide semtlerinden biri Beykoz’daki yerel seçim maratonunu hep birlikte gözlemleyeceğiz.

Yazarın Yazıları