Türkiye Binicilik Şampiyonu Beykoz’dan çıktı

  • Güncelleme: 07.03.2015 16:12
  • Okunma: 8978 kez
  • Yorum: 1
İzmir Atlıspor Kulübü tarafından düzenlenen Cumhuriyet Kupası Binicilik Engel Atlama Yarışmas'ında Beykozlu Cem Kayacan "Abner" adlı atı ile birinci oldu.
Türkiye Binicilik Şampiyonu Beykoz’dan çıktı

Yarışmada 32 rakibini geride bırakıp 81.76 saniyelik derecesi şampiyon olan yetenekli sporcu Şampiyonluk Kupası ile Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'i makamında ziyaret eden Kayacan'ı tebrik eden Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek kendisini altın ile ödüllendirdi. Yusuf Cem Kayacan Binicilik Sporunda Türkiye'de geleceği parlak bir sporu olarak bilinmekte.

Binicilik Sporuna erken yaşlarda başlayan ve ailesi tarafından Göllü Köyünde “Göllü Binicilik” adlı işletmenin sahibi olan Kayacan ailesinin ferdi Yusuf Cem Kayacan için 2013 yılı başarılarla dolu bir yıl olarak geçti. İlk olarak geçtiğimiz Ağustos Ayı sonunda Kemer Golf-Country tesislerinde gerçekleşen Engel Atlama Türkiye Şampiyonası’nda Genç Yetişkinler Kategorisi’nde mücadele eden genç sporcu Abner adlı atı ile birincilik elde etti. Bu başarının ardından Binicilik Milli Takımı ile Balkan Engel Atlama Şampiyonası’na iştirak eden başarılı sporcu aynı atı ile bu kez de şampiyonluklarına Balkan Şampiyonluğunu da ekleyerek ailesini sevince boğdu.

2014 Yılında da çıkışını devam ettiren sporcu birçok tecrübeli ve mazileri parlak başarılar dolu ünlü sporcuları geçerek İzmir'den Türkiye Şampiyonu olarak döndü. Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek tarafından kabul edilen Yusuf Cem Kayacan'a aynı zamanda Göllü Spor Kulübü Balkanı da olan babası C.Haluk Kayacan, Annesi Esen Kayacan, Kulüp Yöneticileri Asım Özdemir, Ahmet Özdeniz ve Turgut Yılmaz eşlik etti.


Haluk Kayacan Başkan Çelikbilek'e tahta işlemeli bir binicilik figürü sunarken, Başkan Çelikbilek, Cem Kayacan'dan  Binicilik Sporu ve kendisinin bu spordaki faaliyetleri ile ilgili bilgiler aldı. Beykoz İlçesinde bu tür başarılar elde eden sporculara sembolik bir altın ödülü sunduklarını hatırlatan Başkan Çelikbilek hediyesini takdim etti.


Ziyarette hazır bulunan ve geçen hafta sonunda gerçekleşen kongre ile Göllü Köyü Spor Kulübü Başkanlığı’na seçilen C. Haluk Kayacan, Beykoz Belediyesi’nin Riva Projesi ile yakından ilgilendiklerini söylerken, "Bu projenin tamamlanması ile bizler de değişik spor branşlarını bünyemize dahil edeceğiz" dedi. Başkan Çelikbilek ise Riva Projesi’nin kendileri açısından bir prestij projesi olduğunu ve tamamlandığı anda çok farklı bir bölge profilinin ortaya çıkacağını söyledi.

Cem Kayacan'ı kutlayanlar arasında ziyarette de hazır bulunan Başkan Yardımcılarından Muharrem Kaşıtoğlu'da vardı.

Haber Merkezi

Yorumlar (1 Yorum)

MUSTAFA BABAUZ (7 yıl önce)

Bu önemli spora emek vererek Anlamlı bir kupa kazanan Kayacan ailesi ve Göllü köyunde bu tur sosyal çalışmalara emek verenleri kutlarım. Bld. BŞK nımız Yücel ÇELİKBİLEK ve Yrd. Muharrem KAŞITOĞLU na sportif değerlerle ilgi ve desteklerini de gözardı edemeyiz tebrikler Beykozun adını spor gibi saygın çalışmalarla marklaştıran yönetici ve emektarlarına

Yorum Yaz