Siyaset

Türkeş’in torunu MHP Beykoz’a tepki gösterdi

Türkeş’in torunu MHP Beykoz’a tepki gösterdi
22.04.2017 22:59
| | |
7949

​Alparslan Türkeş’in torunu Onurhan Homriş, parti yönetimi tarafından kongre üyeliğinden alındığı için MHP Beykoz İlçe Kongresinde oy kullanamadı.

Başbuğ Alpaslan Türkeş’in torunu Onurhan Homriş, Milliyetçi Hareket Partisi Beykoz İlçe Başkanlığı kongre üyesi olarak görev yapıyordu.

Homriş, mevcut MHP yönetimine muhalif olan Meral Akşener’i desteklediği için Genel Başkan Devlet Bahçeli tarafından kongre üyeliğinden alındı. Sitemini sosyal medya üzerinden dile getiren Onurhan Homriş’e, Akşener’de destek verdi. Homriş’in sosyal medya platformu Twitter üzerinden sitemini Akşener’de kendi sayfasında paylaştı.

MHP Beykoz Üyesi Homriş, sosyal medya da “İsmim silindiği için MHP Beykoz kongresinde oy kullanamadım. Türkeş Ailesinin partide kalan son üyesiyim ve buradayım” diye yazdı.

Onurhan Homriş yaptığı açıklamada, MHP Beykoz İlçe teşkilatının delegesi olduğunu ve isminin listeden silindiğini kongrede salonunda öğrendiğini ifade etti.

“Genel merkez, il ve ilçe yönetiminin haberi vardı”

Homriş Yeni Çağ muhabirine “Bugün (22.04.17) Beykoz ilçesinin parti kongresi vardı. Ben de oranın üyesiyim, delegesiyim. Kongreye oy vermeye gittim ve ismimin listeden silindiğini gördüm. İlçe Başkanına da sordum, tepki gösterdim kendisine de fakat bir açıklama getiremedi. 'Bunlar güncellendi, belki de adresiniz değişti' dedi. Bir takım mazeretler uydurmaya çalıştı. İl, ilçe ve Genel Merkezin bilgisinde olan bir durum bu, ismim silinmiş. Ben senelerdir her kongrede oy veriyorum. Daha önce Beykoz değil Beşiktaş'taydım. Daha sonra ikametimiz değişti Beykoz'a geçtim. Ben 20 senedir ilk defa oy veremiyorum şimdi.” şeklinde konuştu.

“Parti delegeliğim muhalif olduğum için silindi”

Açıklamalarında İstanbul’u Türkiye’nin kalbi olarak nitelendiren MHP’li Homriş, delege listesinden Meral Akşener’i desteklediği ve mevcut Genel Merkez yönetimine olan muhalifliği nedeniyle çıkarıldığı görüşünü savundu.

Onurhan Homriş, “İstanbul kongresi MHP için çok önemli. İstanbul'un 39 ilçesi var, referandum biter bitmez 10 ilçeyi bir güne, 10 ilçeyi bir güne toplam 4 günde bütün ilçelerin kongresini yapıyorlar. Duyurusu kimseye yapılmıyor. Ben bile soruşturarak, takip ettiğim için öğrendim. Referandum yeni bitmiş, yangından mal mı kaçırıyorsunuz? 40 kongreyi 2-3 gün içinde neden bitiriyorsunuz? Bırakın bakalım demokrasi şöleni olsun, yarış olsun, belki aday olmak isteyen var? Ayrıca İl Başkanlığına belki başkaları da aday olacak. Nasıl hazırlansın bu insanlar bu kongrelere? Haber bile vermiyorsunuz.” Cümlelerini kullanarak tepkisini dile getirdi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, Devlet Bahçeli, MHP, Kongre, Meral Akşener, Alparslan Türkeş, Onurhan Homriş

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"