Türkeri Tesisat İstanbul'da su kaçaklarına dur diyor

  • Güncelleme: 30.06.2017 20:46
  • Okunma: 2199 kez
  • Yorum: 0
İstanbullular uzun zamandan beri su kaçakları nedeniyle sıkıntılı günler yaşamakta.
Türkeri Tesisat İstanbul'da su kaçaklarına dur diyor

İstanbul'lular uzun zamandan beri su kaçakları nedeniyle sıkıntılı günler yaşamakta. İnşaatlarda kullanılan malzemelerin kalitesizleşmesi ya da müteahitlerin binaları daha az maliyetle tamamlama istekleri bir çok sorun yaratsa da bu sorunların başını su kaçakları çekiyor. Peki bu sorunların üstesinden nasıl gelinir? Ya da evde su kaçağı tespiti nasıl yapılır? Tüm bu soruları konunun duayen isimlerinden Türkeri Tesisat CEO'su Oktay Bey'e sorduk.

Muhabir: Oktay Bey ilk olarak su kaçakları neden meydana gelir? Bu konuda bizleri aydınlatır mısınız?

Oktay Bey: Su kaçakları genellikle kalitesiz malzemeden kaynaklanır. Ancak tek nedeni tabi ki bu değil. Su borularında biriken bazı maddeler borulara zarar vermektedir. Bu da zamanla boruların aşınmasına ve kaçaklar meydana gelmesine neden olur.

Muhabir: Peki su kaçakları nasıl tespit edilir? Siz Türkiye'nin en büyük su kaçağı tespiti firmalarından biri olarak bu konuya nasıl yaklaşıyorsunuz?

Oktay Bey: Su kaçaklarını tespit etmek elbette kolay değil. Ancak teknoloji her geçen gün gelişiyor. Önceden izlediğimiz su kaçağı tespit yolları artık çok eskide kaldı. Şimdi yurtdışından getirdiğimiz cihazlarla su kaçağı tespitlerini yapıyoruz. Bu şekilde hem fayansları ya da mermeri kırmadan tespitleri yapıyoruz hem de kesin sonuçlar alıyoruz.

Su kaçağı tespiti yaparken kullandığımız 4 farklı yöntem var. Bunlar sırasıyla Termal Kamera, Dinleme Cihazı, Nem ölçer ve pis su kamerası ile yapılıyor.

Muhabir: Son sorumuz ise şu şekilde. Henüz yeni bir firma olmanıza rağmen insanlar sürekli Türkeri Tesisat ile çalışmak istiyorlar. Bu durumu neye bağlıyorsunuz?

Oktay Bey: Biz işimizi kesin çözüm ile sonuçlandırmak için elimizden geleni yapıyoruz. Telefonda gerek işlemlerle gerek ücret ile ilgili tüm bilgileri veriyoruz. Yani su kaçağı tespiti yapmaya gittiğimizde insanlar sürprizlerle karşılaşmıyorlar. Avrupa'da kullanılan tüm aletler aynı anda Türkeri tesisat tarafından kullanılıyor. Bu nedenle insanlar haklı olarak bizi tercih ediyorlar.

Kaynak: TÜRKERİ TESİSAT 

Anahtar Kelimeler: Türkeri, Tesisat, Su, Kaçak