Türker İnanoğlu, 4+4+4 sistemine hazır

  • 0
  • 22091
Türker İnanoğlu, 4+4+4 sistemine hazır
Türker İnanoğlu, 4+4+4 sistemine hazır
Türker İnanoğlu, 4+4+4 sistemine hazır
Türker İnanoğlu, 4+4+4 sistemine hazır
Türker İnanoğlu, 4+4+4 sistemine hazır
Türker İnanoğlu, 4+4+4 sistemine hazır
Türker İnanoğlu, 4+4+4 sistemine hazır
Türker İnanoğlu, 4+4+4 sistemine hazır

Çavuşbaşı Baklacı Mahallesinde 4+4+4 sistemine uygun olarak yeniden restore edilen Türker İnanoğlu İlk ve Ortaokulu açıldı.

Beykoz İlçesi Çavuşbaşı Baklacı Mahallesinde 4+4+4 sistemine uygun olarak yeniden restore edilen Türker İnanoğlu İlk ve Ortaokulu İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve çok sayıda dizi oyuncusunun katılımıyla açıldı.

Açılışa; İstanbul Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız, Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Başkan Yardımcıları Yüksel Baki, Metin Torun, Nevin Çalışkan, Hanefi Dilmaç ve Suphi Uçak, Beykoz Milli Eğitim Müdürü Nazmi Yekrek, Beykoz İlçe Emniyet Müdürü Erkan Demirci, Beykoz Emniyet Müdür Yardımcısı Tülay Çik, Beykoz İlçe Jandarma Komutanı Kadir Kalaycıoğlu, AK Parti İlçe Başkanı Adem Sefer, Sanatçılar Zeki Alaysa, Zafer Engin, Bican Günalan ve Arka Sokaklar dizisinin polis oyuncuları katıldı.

Zeki Alasya: “Kutsal bir görev için toplandık”

İlk konuşmayı sanatçı Zeki Alasya yaptı. Konuşmasına “Bugün burada bir ilköğretim okulu açmak için kutsal bir görevle toplanmış bulunuyoruz. Aslında burada bir ilkokul vardı. Sayın Türker İnanoğlu 1996 yılında tek katlı sekiz derslik bir okul yaptırdı. Ve Milli Eğitim bakanlığına hediye etti. On beş yılda binlerce öğrenci yetişti. Yaptıkları bunlarla da bitmiyor. Gelecek yıl içinde burada bir iletişim lisesi yaptırmayı planlıyor. Okulu neden burada yaptırdığını kendisinden dinlemek isteriz. Her ne kadar yaptıklarını anlatmasını sevmese de bir iki sözle ifade ederek bizleri kırmaz diye düşünüyorum.” Şeklinde konuştu.

Türker İnanoğlu: “Eğitimde fırsat eğitliğine inanıyorum”

Türker İnanoğlu da konuşmasında, 1997–1998 yılında Çavuşbaşı’nda on iki derslikli yaptırmış olduğu okulun açışlını dönemin Başbakanı Mesut Yılmaz’ın yaptığını hatırlatarak, “2012’de çıkan 4+4+4 yasasına uygun olması bakımından restore edilerek yedi derslik ek hizmet binası yaptık. Bu okulda ilk kısımda 205,orta kısımda 155 olmak üzere toplam 360 öğrenci öğretim görecek.” dedi.

Adına yaptırmış olduğu okula bu yıl ilkokul 1.sınıf için 72 yeni kayıt yapıldığını ifade eden İnanoğlu, bunlardan 9 öğrenci 60–66 ay, 63 öğrenci ise 66 ay yaş üzeri öğrenciler olduğunu kaydetti.

Okulda 25–30 kişilik sınıflarda öğrenim görüldüğünü ayrıca beş ailelik öğretmen evi de olduğunu sözlerine ekleyen İnanoğlu, “Açılışını yaptığımız okul 2013 -2014 eğitim dönemi öncesinde tamamlanacak restorasyonla Türker İnanoğlu İletişim Meslek Lisesi’ne” dönüştürmeyi planlıyorum. Hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

Muammer Yıldız, “Herkese teşekkür ediyorum”

İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız, “Tüm iş adamlarımız Türker İnanoğlu gibi olsaydı, İnanın eğitim problemimiz rahat bir şekilde çözülürdü. Sıkıntımız büyük ama aşılmayacak gibi değil. Vasat bir şekilde yeni ders yılımız başladı. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Çelikbilek: Sayın İnanoğlu’na teşekkür ediyorum

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ise yapmış olduğu kısa konuşmada, hayırsever iş adamı Türker İnanoğlu’na teşekkür ettiğini ifade ederek, kendisini takdir ettiğini söyledi. Başkan Çelikbilek, “Veren el her zaman hayırlıdır” dedi.

Kaymakam Erdoğan, Öncelikli işlerimiz var…

Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan da konuşmasında, Beykoz’da görev başlayalı 15 gün olduğunu hatırlatarak, günlerinin hızlı ve güzel geçtiğini söyledi.

“Sanatçı kişiliği olan Türker İnanoğlu’na teşekkür ediyorum” ifadelerini kullanan Kaymakam Erdoğan, “Sayın İnanoğlu, çok yakında burada bir lise yapılacağından bahsetti. Kendilerine daha önce yapılması gereken işlerin olduğunu hatırlatmak istiyorum. Bizlere yardımcı olursa da çok memnun oluruz. Beykoz’da 50 bin öğrencimiz var. 2500 tane öğretmenimiz var. Bu insanlar ile yolumuza devam edeceğiz. Çalışmalardan çok memnunum. Teşekkür ediyorum” dedi.

Programın akışında iki minik öğrenci şiir okudu.

Vali Mutlu, “Sanat dünyası ile bir aradayız”

Türker İnanoğlu İlk ve Ortaöğretim Okulunun açılışında son konuşan isim ise protokol sıralaması gereği İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu oldu… Sanat dünyası ile birada olduklarını ve sanatçı deyince işlerin ayrıcalık kazandığını dile getiren Vali Mutlu, “Omuz omuza hep birlikteyiz. Sayın Türker İnanoğlu’nun 16 yıldır takip ettiği okulun açılışı için buradayız. Saygı duyduğumuz sanatçılar ile beraberiz. Sayın Zeki Alasya bunlardan bir tanesidir. Kendilerini sever ve takdir ederim. Aynı şekilde Zafer Ergin içinde aynı duyguları taşıyorum. Sizler bu ülkeye oldukca destek veriyorsunuz.” ifadelerini kullandı.

Vali Mutlu konuşmasına şöyle devam etti: Okul açılışlarından son derece memnunum. Buradan yetişen gençler ülkenin geleceğinde önemli rol alacaklar. Bundan eminim. Onun için size şükranlarımı sunuyorum. Çavuşbaşı sizin mahalleniz olarak kalacak. Allah sağlık versin ve hizmetlerimiz devam etsin.

Konuşmaların ardından okulu dolaşan protokol üyeleri Türker İnanoğlu’na tekrar teşekkür etti.

Haber Merkezi

TEGV’de yeni etkinlik yılı başlıyor…
Önceki TEGV’de yeni etkinlik yılı başlıyor…
Ekrem İmamoğlu Beykoz İlçe Başkanını evinde ziyaret etti
Sonraki Ekrem İmamoğlu Beykoz İlçe Başkanını evinde ziyaret etti
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz