Türk siyasetinin talihsizliği Beykoz'da tekerrür etti

  • 14.06.2022 16:22
  • Güncelleme: 14.06.2022 16:32
  • Okunma: 3619 kez
  • Yorum: 0
AK Parti Beykoz Teşkilatı'nın kurucuları arasında yer alan Ali Bilir'in İYİ Parti saflarına katıldığı ifade edildi.
Türk siyasetinin talihsizliği Beykoz'da tekerrür etti

Ali Bilir'den kısa süre önce yine AK Parti Yenimahalle teşkilatı kurucuları arasında yer alan ve Beykoz Belediye Başkan Yardımcılığı sırasında atmış olduğu bir twit nedeniyle istifa ettikten sonra Saadet Partisi'nden Beykoz Belediye Başkan Adayı olan Muharrem Kaşıtoğlu'da İYİ Partili olmuştu.

Her iki ismin AK Parti'de önemli makamlarda görev yaptıktan sonra saf değiştirmiş olmaları, Türk siyasetin talihsizliği olarak yorumlanırken, bu geçişlerin İYİ Parti teşkilatlarınca da tartışıldığı ifade edildi.    

2004 - 2009 yılları arasında Beykoz Belediye Başkan Yardımcılığı da yapan Ali Bilir, 2009 Yerel seçimlerine kısa bir süre kala istifa etmiş AK Parti Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı olmuştu.

Beykoz Belediye Başkan yardımcılığı esnasında hızlı yükselişi ile tartışmaların odağında olan Ali Bilir, daha sonra siyasette istediği alanı bulamayınca ticarete atılmıştı. Bilir Travel olarak kurmuş olduğu turizm şirketinde iş hayatına atılan Bilir, AK Partili belediyelerden almış olduğu ihalelerle de zaman zaman haberlere konu olmuştu.

Ali Bilir, 2019 Yerel Seçimlerinde Murat Aydın'ın Beykoz Belediye Başkan Adayı olduğu kampanyada AK Parti Beykoz Belediye Meclis üyesi olabilmek için aday adaylığı başvurusu yapmıştı.

Ali Bilir'in İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanlığına giderek üyelik kaydını yaptırdığı bilgisine ulaşılırken, önümüzdeki günlerde de Ali Bilir'e İYİ Parti rozeti takılacağı ifade edildi.

Haber Merkezi