Türk Kahvesi hakkında faydalı bilgiler

  • Güncelleme: 10.02.2017 10:47
  • Okunma: 4213 kez
  • Yorum: 0
Kendine has güzel kokusu ve bol köpüğü ile gönüllere taht kuran Türk kahvesi birçok kişinin vazgeçilmez içecekleri arasında yer alır.
Türk Kahvesi hakkında faydalı bilgiler

Türk kahvesi kültürümüzün bir parçasıdır. Özellikle sabahları ve öğleden sonraları Türk kahvesi içerken yapılan keyfin tadına doyum olmaz. Kimisi yemeklerden sonra, kimisi de kahvaltı sonrası kahve içmeyi tercih eder. Türk kahvesini ne kadar çok severseniz sevin, günlük  tüketimini önerilen ölçüde yapmanız sağlığınız açısından önem taşıyor. Günde iki fincan kahve tüketiminin üstüne çıkmamakta fayda var.

Etkili bir uyarıcı olması nedeniyle uyanık kalmak amacıyla ya da zihni açmak amacıyla da Türk kahvesi tüketenlere rastlanabilmekte. Türk kahvesinin depresyona ve strese iyi geldiği de söyleniliyor.

Türk kahvesi günlük tüketimi ile bilinmesi yanı sıra kız isteme töreninde geleneksel ikramı ile de ülkemizde bilinir.  İstenilmeye gidilen kız, damat adayına ve aile büyüklerine hazırladığı Türk kahvesini tepsiyle sunar.

Türk kahvesi nasıl yapılır?

Türk kahvesi hazırlamak hiç de zor değildir, aksine oldukça kolaydır. Türk kahvesi için fazla bir malzemeye ihtiyacınız yok. Çekilmiş olarak kahveyi temin ettikten sonra, kahve ve suyu kişi sayısına bağlı kalarak bir cezveye koyup ve isteğe göre şeker de ilave edip pişirebilirsiniz. Her fincan için 2 çay kaşığı kahve ve bir fincan su kullanabilirsiniz. Telvesi daha az olsun isteniyorsa, kişi başına 2 kaşıktan biraz daha az kahve koyabilirsiniz. Kahvenizin bol köpüklü ve lezzetli olması için, pişirirken köpürmeye başlayan kahvenin üzerinden bir kaşık kullanarak biraz alıp kahve fincanlarına koyabilir, sonrasında kahveyi çok kaynatmadan fincanlara bölüştürebilirsiniz. Kahve servis edilirken yanına birer bardak su da koymanızda fayda var. Arzuya göre yanına koyabileceğiniz lokumun da kahvenin yanına çok yakıştığını söyleyelim.

Kalabalık gruplar için kahve hazırlamanız gerekiyorsa ve bir makine ihtiyacınız varsa Arçelik Telve ikili Türk kahvesi makinesi sizin için ideal olacaktır. Elektrikli çalışan Türk kahvesi makinesi çeşitleri arasından ihtiyacınıza uygun olanı belirlemek için hem kalitesi hem de güvenilirliği ile oldukça tercih edilen Arçelik ürünleri için, Arçelik yetkili satıcısı www.asilev.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz. Bu makineler hem evlerde hem de ofislerde kolaylıkla kullanılabilmektedir. 

Türk kahvesi makinesi yanı sıra tüm beyaz eşya, küçük ev aletleri, elektronik ürün ihtiyaçlarınızda Asilev.com.tr’ı ziyaret edebilirsiniz. Sitede aradığınız ürünleri ayrı kategoriler altında görüntüleyebiliyor ve inceleyebiliyorsunuz. Arçelik markasına ait ürünler arıyorsanız Arçelik bayisi Asilev.com.tr vasıtasıyla oturduğunuz yerden ve güvenli bir şekilde alışveriş yapabilirsiniz.

Anahtar Kelimeler: Türk Kahvesi, Bilgi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz