Turizm Bakanı, Beykoz'da üniversite ziyaret etti

  • Güncelleme: 07.08.2020 14:51
  • Okunma: 3395 kez
  • Yorum: 0
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Beykoz'daki Türk-Alman Üniversitesini ziyaret etti.
Turizm Bakanı, Beykoz'da üniversite ziyaret etti

Türk-Alman Üniversitesinin Beykoz'daki Kampüsünü ziyaret eden Bakan Ersoy, üniversitenin Rektörü Prof. Dr. Halil Akkanat'tan bilgi alarak Deprem ve Yangın Test Eğitim Merkezinde simülasyona dahil oldu.

Gazetecilere açıklamalarda bulunan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, İstanbul Alman Lisesi mezunu olduğunu belirtti.

Ersoy, "Alman ekolüyle eğitim görmüş biri olarak öncelikle merak ettiğim için geldim. Alman ekolünün üniversite seviyesinde nasıl yürüdüğünü görmek istedim. Alman Lisesindeki mantığın hemen hemen aynısı burada devam etmiş. O yüzden de mutlu oldum. Orada çok iyi bir eğitim almıştım." dedi.

Ersoy, Türk- Alman Üniversitesi'nden mezun olan öğrencilerin hem Alman hem de Türk akademisyenlerden ayrıcalıklı bir eğitim aldıklarına işaret etti.

Mehmet Nuri Ersoy, şöyle devam etti:

"Türk- Alman Üniversitesine sadece bir eğitim yeri olarak bakmıyorum. Biliyorsunuz ki Türk-Alman dostluğu çok eskilere dayanıyor. Osmanlı döneminden gelen çok büyük bir dostluğumuz var. Hem ticari hem kültürel anlamda hem de savaş ekonomisinde oluşmuş iş birlikteliğimiz var. Yeri gelmiş aynı cephede ortak savaşa girmişiz. Bu ilişkilerin eskiye göre daha da kuvvetli hale gelebilmesi için bu üniversite önemli bir basamak. Türk-Alman ilişkileri, Türkiye'nin Avrupa Birliği konusunda da en önemli dönüm noktalarından biri. Biz burayı ne kadar kuvvetli tutarsak, Avrupa Birliği ile ilişkilerimizi de o kadar kuvvetli hale getirmiş oluruz. Bu açıdan bu üniversiteyi önemli görüyorum."

Mehmet Nuri Ersoy, koronavirüs döneminden önce Almanya ile Türkiye arasında çok kuvvetli bir turizm ilişkisi olduğunu aktardı.

Ersoy, bu ay, bu sene açmama kararı alan birçok otelin yeniden faaliyete geçtiğini de sözlerine ekledi.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz