Makaleler

Turistik kasabanın şerifi

2014.12.20 00:00
| | |
3831

BİSK Başkanlığınım bıraktığım günden beri, kendimi yoğun bir koşuşturma içerisine atarak, görevim sırasında uhdemde bulunan rutin işler nedeniyle bir türlü fırsat bulamadığım dost ve arkadaş davetlerini yerine getirmeye başladım.

Bu ziyaretlerimin ilkini yapmak üzere belirlediğim hedef, ilçemizin doğa harikası, aynı zamanda önemli bir turizm merkezimiz olan Anadolukavağı idi. Beni misafir edecek olan ise bu şirin köyümüzün Muhtarı, aynı zamanda Anadolukavağı Spor Kulübü’nün Başkanı Sayın Serdar Lüleburgaz’dı. Kendisini aradım ve randevulaştık. Bir sabah vakti Çubuklu’dan bindiğim (15 A) otobüsüyle yola düştüm. Muhtar ve aynı zamanda Kulüp Başkanı değerli kardeşim Serdar beni otobüs durağında karşıladı. Birlikte Muhtarlık binasına gittik ve kısa bir hal hatır sorma faslından sonra Serdar Başkan büyük bir heyecanla köyü için yaptıklarını ve yapacaklarını anlatmaya başladı. Ben dinledikçe onun heyecanına adeta ortak olmaya başladım. Çünkü anlattıkları kafamda, adeta kendisini köyüne adamış, Kasabanın Şerifi portresini çizmeme neden oldu. Son derece çalışkan, iyi yürekli ve gençliğine rağmen takındığı babacan tavır, bende son derece olumlu bir etki yarattı.

Muhtar ve Başkan olan Serdar kardeşim, yeri geldikçe ve kendisine gerek duyuldukça, patron veya işçi oluyor, köyün yaşlılarıyla yaşlı, genciyle genç ve çocuklarıyla çocuk olabilme becerisini gösteriyordu. Aynı zamanda bir Eğitim ve Kültür elçisi görevine de soyunmuştu. Tüm bu özelliklerine karşılık tam bir tevazu anıtı gibi duruyordu karşımda.

Gelelim benim bire bir gözlemlediğim kardeşimin icraatlarına;

1- Muhtarlık binasına, Spor Kulübü için İdari bir bölüm, eğitsel etkinlikler için bir kurs yeri, yemek salonu, mutfak, Lavabo, WC ile gelen konuklarının ayakta kalmamaları için banklardan oluşan bir bölüm yapılarak amacına uygun çağdaş bir görünüm kazandırmıştı.

2- Anadolukavağı Spor Kulübü için Antrenman Sahası. Bu konu bir spor adamı olarak beni direk ilgilendirdiğinden bir hayli mutlu oldum. Köyün gençliği, Serdar kardeşimin özverili çabalarıyla gerçekleştirdiği bu tesiste, spor yaparak enerjilerini faydalı bir şekilde harcıyorlar. Mevcut eksiklikleri not aldım. Başta Yerel Yönetimiz olmak üzere Spor kamuoyu olarak da bu çalışkan arkadaşımıza eksiklerini giderme konusunda elimizden gelen yardımı yapmalıyız.

3- Bunların dışında, Köyün idari ve çevresel sorunlarına çözüm olabilecek her girişimin içerisinde var olan sevgili muhtarımız kendisini adeta köyüne adamış. Köyüyle ilgili konularda Yerel Yönetim ve mülki Amirlikte (Kaymakamlık) yapılan teknik ve idari çalışmalar dışında köyden çıkmayan bu değerli ve çalışkan arkadaşımızın, yaptıklarının yapacaklarının teminatı olduğu görüntüsünü vermesinin hazzıyla ve mutlu bir şekilde vedalaştık.

Karşılanma, sabah kahvaltısı ve yaklaşık 3 saat süren muhabbetimiz bitip ayrılık saati geldiğinde, inanın vaktin nasıl geçtiğini anlamadım. Son derece hoşsohbet, esprili bir kimlik ve kişilik sergileyen bu müteşebbis kardeşimin tüm gençlere örnek teşkil etmesini dilerim. Ülkemizin böyle pırıl, pırıl yapıcı, üretken ve yaratıcı geçlere gereksinimi olduğunu hiç aklımızdan çıkarmamalıyız.

Teşekkürler Serdar Lüleburgaz, yüreğine ve emeğine sağlık.

Anahtar Kelimeler: Anadolukavağı, Serdar Lüleburgaz

reklam
Diğer Yazıları

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"