Turgay Sarıboğa’yı insan seli uğurladı

  • 2014.08.18 00:00
  • Güncelleme: 06.12.2012 00:11
  • Okunma: 15327 kez
  • Yorum: 0
Şile'de kayalıklara çarparak parçalanan botta hayatını kaybeden Beykozlu denizci Turgay Sarıboğa, gözyaşları içerisinde son yolculuğuna uğurlandı.
Turgay Sarıboğa’yı insan seli uğurladı

Cenazede Sarıboğa’nın yakınlarının gözyaşlarına boğulduğu görülürken, kazadan tek kurtulan denizci Ahmet Kasaracı ise basın mensuplarına yaşadıklarını anlattı.

Şile'de batan geminin personelini kurtarmaya giderken kayalıklara çarparak parçalanan botta hayatını kaybeden denizci Turgay Sarıboğa için Beykoz Ortaçeşme Merkez Camii’nde cenaze töreni düzenlendi. İkindi namazına müteakip düzenlenen cenaze törenine Turgay Sarıboğa’nın babası Mustafa, kardeşi Murat, kazadan yaralı kurtulan Ahmet Kasarcı, kazada ölen kaptan Cemil Özben’in oğlu Emre Özben ve çok sayıda kişi katıldı.

Tören öncesinde, kazadan tek kurtulan denizci Ahmet Kasaracı, bir basın mensubunun gösterdiği kaza görüntüleri üzerinden kaza sonrası yaşananları ve nasıl kurtulduğunu anlattı. Olay günü kendisinin mesaide olduğunu belirten Kasaracı, “Olayın olduğu gün ben izinli değildim, mesai saatindeydim. Ancak diğer arkadaşların izinli olup olmadığını, evlerinden çağrılıp çağrılmadıklarını bilmiyorum. O hava şartlarında denize çıkılıp çıkılmayacağına kaptan karar verir. Bu kararı Cemil Kaptan verdi. Ancak o izinli miydi evden mi çağrıldı, onları bilmiyorum. Sonuçta bizim işimiz can kurtarmak, öyle bir havada can kurtarırız diye çıktık. Bu üzücü olay başımıza geldi. Benim can yeleğim üzerimdeydi. Eğer can yeleğim olmasaydı zaten aranızda olmazdım” dedi.

Bu sırada Turgay Sarıboğa’nın babası Mustafa ve kardeşi Murat’ın Türk bayrağına sarılı tabutun önünde gözyaşı döktükleri ve Murat Sarıboğa’nın zaman zaman sinir krizi geçirdiği görüldü.

Kılınan cenaze namazının ardından, Sarıboğa’nın cenazesi Beykoz Gazi Yunus Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Cenaze, Ortaçeşme, Turgay Sarıboğa

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz