Güncel

Türbanlı bebek haberinde skandal gelişme

Türbanlı bebek haberinde skandal gelişme
2014.09.17 00:00
| | |
8917

Ulusal Gazete diye geçinen Sözcü ve Aydınlık başta olmak üzere birçok yandaş yayında “bebeğe türban giydirdiler”, “AKP bebeğe türban taktı”, “AKP’den türbanlı bebek pankartı” gibi başlıklarla manşet olan, AK Parti ve Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çel

Türbanlı bebek erkek çıktı

Dost Beykoz Yazıişleri Müdürü Sinan Kavrak, fotoğraftaki bebeğe mavi kıyafet giydirilmiş olmasından yola çıkarak, gerçeğe ulaştı.

Adapazarı’nda oturan ve Haziran ayında Çavuşbaşı’nda düzenlenen piknik organizasyonuna katılan Giresunlu Uru ailesinin 1,5 yaşındaki oğulları Berat Uru’yu şapkası olmadığı için güneşten korumak isteyen annesi, çocuğunun başını çantasındaki şalla kapattığını söyledi.

Sözcü ve Aydınlık yorumları yayınlamadı

Baba Suat Uru ile görüşen Sinan Kavrak telefon görüşmesindeki detayı şöyle anlattı;“Suat Uru beyin telefonuna uzun uğraşlar sonucunda ulaştım. Kendisini aradım, kısaca olayı anlattım ve eğer rahatsızlık duyuyorsa derhal telefonu kapatabileceğimi ifade ettim. Ancak kendisi konudan haberliydi zaten. Haberi okuduğunu ve çok üzüldüğünü belirtti. İnternette de habere yorumlar yazarak çocuğun babası olduğunu ve kız değil erkek çocuğu olduğunu ama yorumlarının yayınlanmadığını söyledi. O gün çekilen aynı fotoğraftan kendilerine de hatıra olarak bir tane verildiğini söyleyerek, ‘Allah Yücel Bey’den razı olsun. Kendisi çok dürüst ve samimi bir insan. Ben Adapazarı’nda yaşıyorum ve zaman zaman Beykoz’a akrabalara ziyarete geliyorum. O gün de eşim ve çocukları göndermiştim. Ben Adapazarı’ndaydım. Türban dedikleri şey de hanım yanına şapka almadığı için çocuğun başına güneş geçmesin diye sardığı bir şal. İki tane oğlum var. Fotoğraftaki Berat 1,5 yaşında bir de abisi var Efe; o da 7 yaşında' dedi.”

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Aydınlık, Bebek, Sözcü, Türban, Yücel Çelikbilek, Beykoz

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"