Kültür

Tunçoluklular Kaz Gecesi’nde buluştu

Tunçoluklular Kaz Gecesi’nde buluştu
2014.08.04 00:00
| | |
4844

Ardahan İli Hoçvan Tunçoluk Köyü (Panik) Sosyal Yardımlaşma Derneği’nin düzenlemiş olduğu geleneksel ‘Kaz Gecesi’ Beykoz Belediyesi Düğün Salonu’nda gerçekleştirildi.

Kaz Gecesi’ne AK Parti Beykoz İlçe BaşkanıAdem Sefer, Beykoz Belediye Başkanı YücelÇelikbilek, Başkan Yardımcıları Hanefi Dilmaç ve Nevin Çalışkan, AK Parti Beykoz Gençlik Kolları Başkanı Fatih Sağlam ve çok sayıda dernek üyesi katıldı. 

Tunçoluk Derneği Başkanı Kemal Demir kısa bir selamlama konuşması yaptı. 

Katılımcılara pilavkaz eti ve içecek ikram edildiği gecede bir konuşma yapan Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, “Öncelikle sizlerle birlikte burada olmaktan mutluluk duyuyorum. Oldukça da kalabalıksınız. Allah muhabbetinizi arttırsın.” ifadelerini kullandı.

“Ben Karslıyım. Size yakın sayılırım. Panikli kardeşlerimiz her zaman bizim için önem teşkil eden insanlardır. Ardahanlıların şaşkınlıkla izlediğim bir hareketi daha var. Ardahanlı insanlarımız ne kendi kızını başka ildeki oğlana veriyor, ne de erkeklerini başka bir ildeki hanımlarla evlendiriyor.” diye konuşan Çelikbilek, “Kendi içlerinde çoğalıyorlar. Allah mutluluklarını daim etsin. Programımız yoğun olduğu için başka bir toplantıya geçmek durumundayım. Lütfen bu konuda bizleri bağışlayın. Tunçoluk Köyü Derneği’nin organize etmiş olduğu kaz Gecesi’nin herkese hayırlara vesile olmasını diliyorum.” ifadelerine yer verdi. 

Gecede Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’e el yapımı bir ahşap oyma hediye edildi. Fakat YücelÇelikbilek ‘Bunun değeri ne kadar? Neyse ücreti verelim. Öyle bedava olmaz’ diyerekteklifi reddetti. Bunun arkasından açık arttırma fikrini ortaya atan Çelikbilek, el yapımı ahşap oyma için 1.000 TL teklif etti. Yetkililerin bu fiyatı beğenmemesi bunun ardından Çelikbilek’in ‘Var mı arttıran?’ sorusuna Başkan Yardımcısı Hanefi Dilmaç 3.000 TL verdi. 

Program yoğunluğu nedeniyle geceden ayrılmak zorunda kalan Çelikbilek, konuşmasının ardından katılımcılarla selamlaşarak salondan çıktı. Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in salondan ayrılmasının ardından program yöresel sanatçıların türküleriyle devam etti. 

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Kaz Gecesi, Kemal Demir, Tunçoluk, Yücel Çelikbilek, Ardahan

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"