Tüm kararlar ‘oy birliğiyle’ alındı

  • 0
  • 7499
Tüm kararlar ‘oy birliğiyle’ alındı
Tüm kararlar ‘oy birliğiyle’ alındı
Tüm kararlar ‘oy birliğiyle’ alındı
Tüm kararlar ‘oy birliğiyle’ alındı

Beykoz Belediye Meclisi 31. Dönem Mayıs Olağan Toplantısı 2. Birleşimi gerçekleştirildi. Toplantıda 2014 yılı bütçesine 44 milyon liralık 'ek bütçe' yapılması teklifi oy birliğiyle kabul edildi.

Başkan Çelikbilek’in yokluğunda ise Beykoz Belediye Meclisi’ni Başkan Vekili Manolya Demirören Tekin, yönetti.

Meclis görüşmeleri, CHP Grup Başkanvekili Aydın Düzgün'ün gündem dışı konuşmasıyla başladı. DüzgünOnçeşme'deki çeşmelerin akmıyor olmasını eleştirerek, konuyla ilgilenilmesi gerektiğini düşündüğünü belirtti. Bir diğer konu olarak da Çubuklu Mahallesi'ndeki bir inşaat firmasının kat karşılığı yer alımı gerçekleştirmeye başladığını dile getiren Aydın Düzgün, dedikodulara yönelik bilgi talep etti. AK Parti grubundan İmar Komisyonu Başkanı İbrahim HocaoğluAydın Düzgün'ün Çubuklu'daki inşaat firmasıyla ilgili çalışmalara yönelik bilgi verirken şunları ifade etti:

"O haberler bize de geldi. Biz o sözleşme yapan firmayı hiçbirimiz tanımıyoruz. Belediye'den hiçbir kimseyle görüşmüş değiller. Onlara haber gönderdik ve Belediye'ye çağırdık; kimlerle görüşüyorsunuz, ne yapıyorsunuz diye sormak için. Henüz Belediye'ye gelmediler, geldiklerinde bu işle ilgili ne yapmaya çalıştıklarını biz de merak ediyoruz. Bilgi alınca size de vereceğiz ancak o çalışma Belediye'nin bilgisi dâhilinde değil"

Kaşıtoğlu "Aydın Abi" dedi

Onçeşme konusunda ise Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu söz alırken, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin bu konuda çalışmalar yaptığını ifade etti.Onçeşme'nin tarihi konusunda kısa bilgiler veren Kaşıtoğlu"Çocukluğumuzun en güzel anılarından olan Onçeşme, inşallah eski günlerine kavuşacaktır. Önümüzdeki günlerde İBB, Onçeşme'nin kaynağından yine eski günlerdeki gibi akmasını sağlayacak. Konuyla ilgili hassasiyeti dolayısıyla da Aydın Abi'ye teşekkür ederim"şeklinde konuştu.

'Demirel'in teklifleri oy birliğiyle kabul edildi'

CHP'li Gülay Demirel de söz alarak gündem dışı bir konuşma yaptı. Beykoz Belediyesi'ne engelliler konusunda yaptığı çalışmaları için teşekkür etti ancak bir eksikliği dile getirdi."Maddi durumu yetersiz olan engelli öğrenciler, araç bulunmadığı için okula gidemiyorlar. Eğitim hakkı, anayasal bir haktır. Belediye'nin bu durumda olan Beykozlulara araç tahsis etmesi konusunda teklif vermek istiyorum" diyen Demirel, konuyu Meclis gündemine taşıdı. Gülay Demirel'in bir diğer önergesi ise uyuşturucu konusunda ilçede mağduriyet yaşayan gençler ve ailelerinin istekleriydi. Demirel, özellikle mağdur ailelerin, gençleri uyuşturucudan uzakta tutacak bir Kültür ve Rehabilitasyon Merkezi kurulması konusunda Meclis'e teklif verdi. Gülay Demirel'in her iki teklifi deMeclis'te oy birliğiyle kabul edildi ve Başkanlık Makamı'na rapor edilmek üzere gönderildi.

2014 mali yılı bütçesine ek bütçe yapılması hakkındaki Plan ve Bütçe Komisyonu raporu oy birliğiyle kabul edilirken, gündemde olmayan müdürlük teklifi Almanya'nın Düseldorf Kenti'ne yapılacak olan ziyaret dolayısıyla 14 kişi için Hizmet Pasaportu (Gri Pasaport)alımı konusu da yine oy birliğiyle kabul edildi.

Kaşıtoğlu’ndan anlamlı hediye ve anlamlı şiir

Toplantının sona ermesinin ardından CHP Beykoz İlçe Başkanı Musa Aksu önderliğindekiBeykoz Belediye Meclisi'nin CHP'li üyeleri Belediye Başkan Yardımcıları'nı ziyaret etti. Ziyarette fikir alışverişi yapılırken, Başkan Yardımcıları'ndan Muharrem KaşıtoğluCHP'li heyete "Nurettin Sözen'in Anıları" adlı kitabı hediye etti ve Can Yücel'in Deniz Gezmiş için yazdığı 'Mare Nostrum' adlı şiiri okudu.

6 Mayıs 2014 günü idam edilişinin 42. yıldönümünde hüzünle anılan Deniz Gezmiş içinCan Yücel'in yazdığı şiir şöyleydi:

'Mare Nostrum'

En uzun koşuysa elbet

Türkiye’de de Devrim

O, onun en güzel yüz metresini koştu

En sekmez luverin namlusundan fırlayarak…

En hızlısıydı hepimizin,

En önce göğüsledi ipi…

Acıyorsam sana anam avradım olsun

Ama aşk olsun sana çocuk, Aşk olsun…

Haber Merkezi

CHP Beykoz İlçe Sekreteri istifa etti
Önceki CHP Beykoz İlçe Sekreteri istifa etti
Beykoz’un spor lisesi İzmir’de galibiyetle başladı
Sonraki Beykoz’un spor lisesi İzmir’de galibiyetle başladı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz