Yaşam

Tüm İstanbullu Engelliler, Beykoz'a gelecek

Tüm İstanbullu Engelliler, Beykoz'a gelecek
03.09.2015 21:03
| | |
5225

Beykoz Belediyesi’nin Özel Projesi hayata geçti ve Riva Plajı'nda Engelliler için özel yol ve park alanı yapıldı.

Beykoz Belediyesi’nin Özel Projesi hayata geçti ve Riva Plajı'nda Engelliler için özel yol ve park alanı yapıldı.

Denize girmek konusunda sıkıntı yaşayan bedensel engelliler, artık tekerlekli ya da akülü araçlarıyla Beykoz'da denize girebilecek. Beykoz Belediyesi tarafından yapılan ve Başkan Yücel Çelikbilek'in özel ilgi gösterdiği Engelli Yolu ve Engelli Park Alanı, artık kullanıma açıldı. TOFD Beykoz Şube Başkanı Saniye Efe ve beraberindeki engelliler, bugün ilk kez denize girebildiler. Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu’nun da hazır bulunduğu günde, Beykozlu engelliler, ilk kez denizle tanışmanın heyecanını yaşadı.

Yalnızca Beykoz değil; Üsküdar, Çekmeköy, Ümraniye ve İstanbul'un pek çok semtinde yaşayan Engelliler, tekerlekli ya da akülü araçlarıyla Beykoz Riva Plajı'nda denize girebilecekler. Bugün, TOFD Beykoz Şubesi'nin üyeleri tarafından denemesi yapılan Engelli Parkuru, gelecek yaza kadar eksikleri tamamlanarak, daha donanımlı bir şekilde hizmete sunulacak. Özellikle engellilerin üstünü değiştirebileceği ve kendilerine özel soyunma kabini, en büyük ihtiyaçlardan biri gibi görünüyor. Dost Beykoz'a özel olarak açıklama yapan Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu ise şöyle diyor:

Başkan Yardımcısı Kaşıtoğlu: “Tüm eksiklerimizi gidererek, 2016 Yaz ayında donanımlı bir şekilde plajımızı, engellilerin hizmetine sunacağız!”

"Biz burada engelliler için yalnızca Beykoz'un değil, tüm İstanbul'daki engelli kardeşlerimizin faydalanacağı bir alan hazırlıyoruz. İşimiz daha bitmedi. Beykoz Belediyesi olarak Başkanımız Yücel Çelikbilek'in talimatıyla, eksiklerimizi gidermek ve 2016 Yaz ayında hiçbir sorun yaşamadan engelli kardeşlerimizin denize girebilmesini hedefliyoruz."

Öte yandan TOFD Beykoz Şubesi'nin üyeleri, denize girmenin keyfini doyasıya yaşadılar. Deniz kenarında oturarak, kumsalın ve maviliğin tadını çıkartan engelliler, büyük bir sevinç yaşadılar.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber, Riva Plajı, Engelli Yolu, Muharrem Kaşıtoğlu, Saniye Efe

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"