Tülin Şahin’in başı Beykoz mahkemeleriyle dertte

  • 0
  • 11351
Tülin Şahin’in başı Beykoz mahkemeleriyle dertte
Tülin Şahin’in başı Beykoz mahkemeleriyle dertte

Portekizli iş insanı Pedro Noronha çocuğunu göremediği iddiasıyla manken Tülin Şahin hakkında Beykoz Adliyesi'ne şikayette bulundu.

Beykoz İcra Mahkemesi’ne dilekçe sunan Noranha, dilekçede Şahin’in çocuğunu göstermemekle tehdit ettiği evden ayrıldıktan sonra çocuğunu göstermediğini anlattı.

Beykoz 1. Aile Mahkemesi’ndeki davada Siena Leyla’nın babasının talep ettiği bir tarihte 4 gün 4 saat görmesine dair karar çıktığı vurgulandı. Dilekçe de Tülin Şahin’in velayet haklarını kötüye kullanmakta olduğu ve Siena Leyla’nın babasıyla görüştürülmediği belirtildi.

Şahin’in basına aykırı bilgiler sızdırdığı ve babasının çocuğunu kaçıracağı, Türkiye’ye hakaret ettiğine dair sözlerde dilekçe de yer aldı.

Dilekçede, Tülin Şahin’in mahkeme kararına ihlal ederek velayet hakkının kötü kullandığı iddiasıyla İcra İflas Kanunu’nun çocuk teslim emrine muhalefet maddesi gereğince altı aya kadar tazyik hapsiyle cezalandırılması talep edildi.

Şahin’in cephesinden ise cevap gecikmedi.

 Tülin Şahin'in avukatı, konu ile ilgili şu açıklamayı yaptı:

"Davacı vekili Sibel Engin'in meslek ahlakına yakışmayacak bir şekilde derdest bir davada üstelik Çocuk Menfaati ilkesini de hiçe sayarak, müvekkilim hakkında asılsız isnatlarda bulunduğunu teessüfle öğrenmiş bulunmaktayız. Yazılanların tümü gerçek dışıdır. Halen görülmekte olan bir davada bu şekilde ve gerçek dışı beyanat vererek, yargıyı, kamuoyunu etkilemeye, manipüle etmeye çalışmak hukuka, ahlaka ve somut olayın özelliklerine aykırıdır. Aynı duruma düşmemek için şimdilik bu cevabı vermekle yetiniyoruz."

Haber Merkezi

Beykoz Hz. Yuşa Türbesi’nde böcek istilası
Önceki Beykoz Hz. Yuşa Türbesi’nde böcek istilası
İBB'de yetki alındı Beykoz'da adım atılmadı
Sonraki İBB'de yetki alındı Beykoz'da adım atılmadı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz