Kültür

Tülay Köneçoğlu Artiz Mektebi’nde

Tülay Köneçoğlu Artiz Mektebi’nde
2014.08.04 00:00
| | |
17095

Kanal D’de 30 Haziran Perşembe akşamı ilk bölümü yayınlanacak olan Artiz Mektebi finallerini başarıyla geçerek programa katılma hakkı elde eden Tülay Köneçoğlu Beykozlulardan destek bekliyor.

Kavacık Mahallesinde ailesiyle birlikte yaşayan Tülay Köneçoğlu, Kanal D’de Perşembe akşamları yayınlanacak olan ve sunuculuğunu Osman Tan Erkır’ın yapacağı yeni yarışma programında, Türkiye’nin yeni ekran yüzü olmak için mücadele edecek.

Geniş akademik kadro, yapımcılar, dizi, sinema, tiyatro ve reklam yönetmenleri ile aylardır süren çalışmalar sonucunda hazırlanan seçme sistemi ve eğitim müfredatına sahip olan “Artiz Mektebi”ne katılma hakkı kazanan Tülay Köneçoğlu, kendi alanında uzman hocalardan ders alma şansını yakalarken, dizilerin yapımcıları ve oyuncularıyla da tanışma fırsatı bulacak.

13 hafta devam edecek olan Artiz Mektebi öğrencisi Tülay Köneçoğlu, her hafta canlı yayında sahneye çıkacak ve hazırladığı oyunu tüm Türkiye önünde sahneleyecek.

Beykozlu Tülay Köneçoğlu, 13 hafta sonunda başarılı olması durumunda Kanal D’nin dizilerinde rol alma şansı yakalayacak ve sürpriz ödüllerin de sahibi olacak.

Yarışmacıya destek ise program esnasında verilecek numaralara kısa mesaj atarak verilecek… Yarışmacının performansını % 50 oranında atılacak olan mesajlar belirlerken, diğer % 50’ye ise jüri karar verecek.

Tülay Köneçoğlu kimdir?

1990 yılında İstanbul' da ailesinin 3. çocuğu olarak doğdu. 

İlköğretimi Kanlıca Sedat Simavi ilköğretim okulunda okudu.

İlköğretim öğrencisi Tülay, tiyatro sahnesiyle tanıştı, Beykoz Vakfı' ında ' Oyun Evi', 'Sevgiyi Biz Başardık' gibi bir çok çocuk oyununda yer aldı, tiyatro ile büyüdü. Aynı zamanda ailesinin isteğiyle bağlama ve gitar derslerine gitti.

Kandilli Kız Lisesinde okudu, burada da tiyatro, müzik ve dans çalışmalarına devam etti. Kuleli Askeri Lisesi ile ortak olan tiyatro kulübünde 'Artiz Mektebi', 'Türkmen Düğünü', 'Şu Çılgın Türkler' gibi oyunlarda ve pek çok oratoryada görevlendirildi. Lise tahsili bittikten sonra Müjdat Gezen Sanat Merkezi Türk Halk Müziği sınavlarını kazanarak MSM'li oldu.

Zeytin adında 10 yaşında melez bir köpeği ve Jack adında bir sultan papağanı olan Tülay Köneçoğlu aynı zamanda açık öğretimden Veteriner Teknisyenliği ve Laborantlık okumaktadır.

Ailesiyle yaşayan Tülay Köneçoğlu, ailesine ve dostlarına bir sürpriz yaparak Artiz Mektebi elemelerine katıldı, son derece zorlu elemeleri geride bırakarak Artiz Mektebi yarışmacılarından biri olmayı başardı.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Kavacık, Artiz Mektebi, Beykoz, Kanal D, Kavacık, Tülay Köneçoğlu, Osman Tan Erkır

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"