TÜGVA Ortaokul Yaz okulu başlıyor

  • 0
  • 10313
TÜGVA Ortaokul Yaz okulu başlıyor
TÜGVA Ortaokul Yaz okulu başlıyor
TÜGVA Ortaokul Yaz okulu başlıyor

Türkiye Gençlik Vakfı'nın her yıl düzenlediği ortaokul yaz okulu Beykoz'da bu sene de açılıyor.

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Genel Merkezi'nin organizasyonuyla ülke genelinde düzenlenen ortaokul yaz okulu kampı Beykoz'da da yeniden kapılarını açmaya hazırlanıyor.

Bu kapsamda 6 hafta sürecek yaz okulunun başvuruları 12 Haziran'da sona erecek.

İlköğretim 4. Sınıf mezunları ile ortaokul 5, 6 ve 7. Sınıf öğrencileri aileleri aracılığıyla Beykoz Boğaziçi İmam Hatip Okulunda düzenlenecek olan yaz okuluna başvurabilecekler.

Ciddi sağlık sorunları olmayan ve şartları taşıyan öğrenciler 18 Haziran - 27 Temmuz tarihleri arasında kampa alınacak. Yaz aylarında da öğrenirken eğlenmeleri amaçlanan öğrencilere, temel dini bilgiler, Esma-ül Hüsna ezberi, Kur'an-ı Kerim okuma gibi eğitimlerin yanında bilgi yarışmalarında hediyeler kazanmaları, sportif faaliyetlerle zinde kalmaları ve gezi faaliyetleriyle kültürel bilinçlenmeleri sağlanacak.

Yaz okuluna gelen öğrencilerin günlerini, hem eğlenerek hem de öğrenerek geçirmesini amaçlayan Türkiye Gençlik Vakfı, alanlarında uzman eğitmenler eşliğine satranç, futbol, oryanting, mini golf, basketbol, mangala ve voleybol gibi sporlarla iç içe bir yaz programı hazırladı.

Yaz okulunun başlayacak olmasıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan TÜGVA Beykoz Temsilcisi Ekrem Tuncer, ortaokul öğrencilerini bu yaşlarından itibaren eğitmeye başlayarak şuur kazandırmayı ana amaç edindiklerini belirterek, "TÜGVA Yeni Nesil Gençlik Vakfı olarak üstüne düşeni yapıyor. Yaz döneminde ailelerin çocuklarının eğitiminden geri kalmaması ve tatil ikliminden de faydalanmalarını aynı zamanda yeni arkadaşlıklar ve dostluklar geliştirmelerini arzulamaktalar. Bizde vakıf olarak ciddi maliyetleri bulan bu yaz okullarını tamamen ücretsiz olarak yapmaktayız. 250 bin nüfuslu ilçemizde buna ön ayak olmaya çalışıyor, daha fazla gencimize ulaşmaya çalışıyoruz. 6 haftalık kısa bir süre içinde birçok etkinlikle öğrencilerimizi hem eğlendirecek, hem de eğiteceğiz. Bir nevi onları lise çağlarına da hazırlayacağız.” dedi.

Detaylı bilgi: Talat Çamurcu - 0 534 387 07 71


Haber Merkezi

Başvurmak için tıklayınız. 

Paşabahçe ve Kavacık birbirini üzmedi
Önceki Paşabahçe ve Kavacık birbirini üzmedi
Beykoz elektrik kesintileri (27 Eylül 2023)
Sonraki Beykoz elektrik kesintileri (27 Eylül 2023)
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz