Güncel

TÜGVA, Kudüs'ün özgürlüğü için açıklama yapacak

TÜGVA, Kudüs'ün özgürlüğü için açıklama yapacak
05.12.2017 19:30
| | |
3813

Türkiye Gençlik Vakfı, Beykoz teşkilatının da katılımıyla Kudüs özgür olana kadar başlığıyla basın açıklaması düzenliyor.

İsrail'in Kudüs'ü başkent yapacağına ve Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump'ın da bunu tanıyacağını ifade ettiği açıklamalarının ardından Türkiye'den gelen tepkilere bir yenisi daha eklendi.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bugün ‘gerekirse İsrail ile ilişkilerimizi keseriz’ açıklamasının ardından Türkiye Gençlik Vakfı İstanbul İl Başkanlığı, 'Kudüs özgür olana kadar' başlığı altında Fatih Camii'nin önünde Yatsı namazı sonrasında bir basın açıklaması yapma kararı aldı.

-"Şimdi o mübarek beldeye sahip çıkma zamanıdır"

Konuyla ilgili konuşan Beykoz İlçe Temsilcisi Ekrem Tuncer, "Cumhurbaşkanımızın, Kudüs'ün kırmızı çizgimiz olduğu yönündeki açıklamaları duygularımıza tercüman olmuştur. Kudüs, Mekke ve Medine'den sonra bizim kutsal saydığımız Mescid-i Aksa’ya ev sahipliği yapmaktadır. Şimdi intifada zamanıdır. Şimdi ilk kıblemize, Peygamber Efendimizin (SAS) miraca yükseldiği o mübarek beldeye sahip çıkma zamanıdır. Türkiye Gençlik Vakfı İstanbul Teşkilatları olarak, Fatih Sultan Mehmet Han'ın dizinin dibinde hakkın hakimiyeti için haykıracağız. Beykoz'dan da bu eyleme tüm duyarlı halkımızı davet ediyoruz” ifadelerini kullanarak burada gösterilecek duruşun önemli olduğuna vurgu yaptı.

TÜGVA Beykoz İlçe Temsilciliği'nden yapılan duyuruya göre Beykoz Belediyesi 15 Temmuz Şehitler Meydanı, Ortaçeşme Meydanı ve Kavacık Meydanı'ndan saat 18.00'de otobüsler kaldırılacak.

Otobüs kalkış noktaları ve sorumluları:

Beykoz Belediyesi 15 Temmuz Şehitler Meydanı - Recep Fuat Soylu: 0 (533) 547 40 72

Ortaçeşme Meydan Otobüs Sorumlusu - Erdi Derinoğlu: 0 (541) 728 34 34

Kavacık Meydan Otobüs Sorumlusu - Talat Çamurcu: 0 (534) 387 07 71

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber, Türkiye Gençlik Vakfı, TÜGVA, Cumhurbaşkanı, Recep Tayyip Erdoğan, Kudüs, Basın Açıklaması

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"