TÜGVA Genel Başkanı Eminoğlu, Beykoz'dan seslendi

  • 0
  • 7053
TÜGVA Genel Başkanı Eminoğlu, Beykoz'dan seslendi
TÜGVA Genel Başkanı Eminoğlu, Beykoz'dan seslendi
TÜGVA Genel Başkanı Eminoğlu, Beykoz'dan seslendi
TÜGVA Genel Başkanı Eminoğlu, Beykoz'dan seslendi
TÜGVA Genel Başkanı Eminoğlu, Beykoz'dan seslendi
TÜGVA Genel Başkanı Eminoğlu, Beykoz'dan seslendi
TÜGVA Genel Başkanı Eminoğlu, Beykoz'dan seslendi

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Genel Başkanı Enes Eminoğlu, Beykoz'da düzenlenen iftar yemeğinde vakıf mensuplarıyla bir araya geldi.

Eminoğlu burada yaptığı konuşmada, "Önümüzde İstanbul özelinde 23 Haziran gibi bir viraj var. Bu çalışmalar bizim için önemli çalışmalar, bu seçimleri sıradan belediye seçimleri olarak değerlendirmiyoruz. Hepimizin çocukları buradan hizmet alıyorlar." dedi.

"Bu yıl Türkiye genelinde 200 bin gence dokunacağız"

Ülke genelinde 81 il ve 420 ilçede Türkiye Gençlik Vakfı olarak çalışmalarını sürdürdüklerine değinen Enes Eminoğlu, "Bunun alt yapısında samimiyet ve kardeşlik bilinci var. Böyle olduğu için de Türkiye'nin dört bir yanında kardeşlerimiz bu işin mücadelesini veriyorlar. Türkiye Gençlik Vakfı olarak ortaokul, lise ve üniversiteli bütün kardeşlerimiz üzerinde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Yaz okulu sürecimiz var, bu yaz da bunu gerçekleştireceğiz. Geçen yıl sadece 25 bin ortaokullu gencimize bu çalışmalarımızı yürüttük. Bu sene Türkiye genelinde 100 bin ortaokul ve 100 liseli gencimizi rahle-i tedrisattan geçirmeyi planlıyoruz." diye konuştu.

Vakıf çalışmaları kapsamında okul müdürlerinden, aileye kadar herkese önemli görevler olduğunu belirten Eminoğlu, 23 Haziran Seçimlerinin önlerinde duran önemli bir viraj bulunduğunu söyledi.

"İstanbul özelinde 23 Haziran virajımız var"

Eminoğlu şunları söyledi:

"Önümüzde İstanbul özelinde 23 Haziran gibi bir viraj var. Bu çalışmalar bizim için önemli çalışmalar, bu seçimleri sıradan belediye seçimleri olarak değerlendirmiyoruz. Hepimizin çocukları buradan hizmet alıyorlar. Bu noktada şurayı çizmek lazım. Kurumlarla ilgili olduğundan dolayı bizde kamu yararına bir vakıf olduğumuz için destek olmalıyız."

"Biz bunları kesinlikle kabul etmiyoruz"

Son dönemde Türkiye Gençlik Vakfı'nı karalamak adına çalışmalar yapıldığını belirten Genel Başkan Enes Eminoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Son süreçte bir karalama kampanyası yürütülmeye çalışılıyor. Biz bunları kesinlikle kabul etmiyoruz. Fakat sonuç ne olursa olsun bizler gençlerimizle biz çalışmaya devam edeceğiz. İşimiz zor, Peygamber Efendimizin bir hadisi şerifi var. İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır diye buyuruyor. Biz bu hadisi merkeze alarak, bir gence daha nasıl ulaşabiliriz? Bir kardeşimizi daha nasıl kazanabiliriz? Bunun derdi içerisindeyiz. Vakfımızın kuruluş maksadı da budur. Amacımız, bu vatana ve millete hizmet edecek gençlerin yetişmesidir. Türkiye'nin sınırları kendi coğrafyası içerisinde değil, bugün ümmet coğrafyası dediğimiz coğrafyada bu sınırlara dahildir."

"Kendilerini ağırlamaya devam edeceğiz"

Programda bir konuşma yapan Türkiye Gençlik Vakfı Beykoz Şube Başkanı Ekrem Tuncer, katılımlarından dolayı Genel Başkan Enes Eminoğlu'na teşekkür etti.

Tuncer, "Kayıtlarına halen devam ettiğimiz ortaokul yaz okulu programımıza bütün kardeşlerimizi bekliyoruz. Geçtiğimiz yıl da bu etkinliği gerçekleştirerek birçok Beykozlu kardeşimizi ağırlamıştık. Bundan sonraki süreçte de farklı etkinliklerle inşallah kendilerini ağırlamaya devam edeceğiz." dedi.

Beykoz Belediye Başkan Yardımcıları Fatih Sağlam ve Feruz Kutsal da birer konuşma yaparak katılımcıların önümüzdeki Ramazan Bayramlarını tebrik etti.

Haber Merkezi

Beykoz Belediyespor geleceğin yıldızlarını bekliyor
Önceki Beykoz Belediyespor geleceğin yıldızlarını bekliyor
Dost Beykoz Gazetesi Ekim 2023... 243. Sayı
Sonraki Dost Beykoz Gazetesi Ekim 2023... 243. Sayı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz