TÜGVA Beykoz, Myanmar zulmüne sessiz kalmadı

  • Güncelleme: 01.09.2017 04:12
  • Okunma: 6617 kez
  • Yorum: 0
Türkiye Gençlik Vakfı Beykoz Temsilciliği, Myanmar Devleti'nin Arakan'daki Müslümanlara zulme tepki göstermek için basın açıklaması düzenledi.
TÜGVA Beykoz, Myanmar zulmüne sessiz kalmadı

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Beykoz İlçe Temsilciliği, Myanmar Devleti'nin Arakan'da Müslüman vatandaşlara yaptığı zulüm nedeniyle basın açıklaması yaptı. Paşabahçe Merkez Camisi'nin önünde yapılan basın açıklamasında, "Siz ey Müslümanlar, gün gelip ateş çemberi sizi de sarmadan harekete geçiniz! Irk, din ve mezhep taassubiyetini bir kenara bırakıp Allah yolunda birleşiniz!" ifadelerine yer verildi.

-15 Temmuz Gazileri katıldı

Türkiye Gençlik Vakfı Beykoz İlçe Temsilcisi Ekrem Tuncer'in yaptığı basın açıklamasına AK Parti İl Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Sağlam, 15 Temmuz Gazileri Muhammed Bostancı, Vedat Kaya, Mustafa Öksüz, Dost Beykoz Yazarı Salih Şişman, vatandaşlar ve basın mensupları katıldı.

- "Haz ve tüketime endeksli, medeniyeti insanlığa davet ediyoruz"

TÜGVA Beykoz Temsilcisi Tuncer, yaptığı açıklamada, "Myanmar’ın Arakan Eyaleti’nde cereyan eden ve şiddeti giderek artan zulmün artık dayanılacak hali kalmamıştır. Son bir asırdır batı dünyası tarafından merhamet ve aydınlanma felsefesi olarak lanse edilen "Budizm" dinine mensup eli kanlı teröristler; geçtiğimiz beş gün içerisinde 3 bini aşkın çocuk, kadın ve yaşlıyı kısaca herhangi bir ayrım gözetmeksizin masum Müslüman bir halkı hunharca katlettiler. Sömürgeci ülkeler ilkel, barbar ve bencilce davranarak; İslam düşmanlığı odaklı yeni bir küresel sömürge düzeni kurmak amacıyla dünyayı çıkmaz bir yola sürüklemektedirler. Haz ve tüketime endeksli, kendisinden başkasına yaşam hakkı tanımayan bu bencil, vahşi ve saldırgan medeniyetin mensuplarını insanlığa davet ediyoruz" dedi.

- "İslam Dünyasının alicenap mensupları sağır, dilsiz kalacaksınız?"

Kendilerini dünya güvenliğinin ve barışının teminatı olarak gördüğü halde aynı zamanda dünyanın en büyük silah üreticisi olan Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’ni dünyadaki bütün bu düzensizliğin müsebbibi olarak gördüklerine vurgu yapan Tuncer, "Şimdi, yeni üretilen silahların İslam coğrafyası üzerinde denenmesine göz yuman, anne karnındakiler de dahil olmak üzere yavruları öldürülürken ses çıkarmayan, kadınlarına tecavüz edilirken aciz kalan İslam Dünyasının alicenap mensuplarına sesleniyoruz; Daha neyi bekliyorsunuz? Daha ne kadar kendi kardeşlerinize sağır, dilsiz kalacak; yaşadıklarını görmezden geleceksiniz?" ifadelerini kullanarak şöyle devam etti:

-"Gün gelip ateş çemberi sizi de sarmadan harekete geçiniz"

"Celladınızdan diz çöküp af dileme gafletinden kurtulunuz! Ey iman edenler! Hangi düşünce ve güç dengesi sizi Allah (CC) yolunda mücadele etmekten, hakkı müdafaa etmekten alıkoyuyorsa bilin ki bu Allah’ın razı olduğu bir şey değildir! Siz ey Müslümanlar, gün gelip ateş çemberi sizi de sarmadan harekete geçiniz! Irk, din ve mezhep taassubiyetini bir kenara bırakıp Allah yolunda birleşiniz!"

Basın açıklaması sırasında vatandaşlar tarafından, "Satırla insan kesiyorlar. Allah rızası için yardım et reis" ve "insanlık adına devlet büyüklerinize baskı yapın" pankartları açıldı.

TÜGVA Beykoz Temsilcisi Ekrem Tuncer'in açıklaması sık sık tekbirlerle kesilirken, açıklama sonrası Myanmar'da hayatını kaybedenler için Fatiha okundu.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz