TÜGVA Beykoz, Mevlid Kandili özel programı

  • 0
  • 9489
TÜGVA Beykoz, Mevlid Kandili özel programı
TÜGVA Beykoz, Mevlid Kandili özel programı

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Beykoz Şubesi, 29 Kasım akşamı kutlanacak Mevlid Kandil'i için özel bir program hazırladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'ında yöneticileri arasında olduğu Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Beykoz Şubesi'nin Mevlid Kandili Özel Programı'nda Beykoz Müftüsü Ali Efe, "Zerreden Küreye Kainata Rahmet" başlıklı bir konferans verecek.

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Beykoz İlçe Temsilciliği, Beykoz’daki yapılanmasını tamamlamasının ardından, ilk iş olarak 29 Kasım Çarşamba gecesi kutlanacak olan Mevlid Kandili'ni özel bir programla ihya edecek. 

Günler öncesinden başlanan programın hazırlıkları, son aşamaya geldi. Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde düzenlenecek programın konuşmacısı olan Beykoz Müftüsü Ali Efe, Hazreti Peygember (SAV)'in hayatından kesitler anlatacak. 

Beykoz ve çeşitli ilçelerden yoğun katılım beklenen program içeriğinde İlçe Temsilcisi Ekrem Tuncer ve Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in konuşmalarının yanı sıra TÜGVA tanıtım filmi katılımcılara izletilecek. 

Programın son bölümünde ise davetlilere ilahi dinletisi sunularak Mevlid Gecesi idrak edilecek. 

Konferans çıkışında ise misafirlere lokum ve kandil simidinin yanı sıra Mevlid Kandili’nin anlatıldığı bir kitap hediye edilecek. 

Mevlid Kandili nedir? 

Mevlid Kandili, peygamber efendimiz Hz. Muhammed'in doğduğu gecedir. 

Kandil gecesinde dualar edilir, namazlar kılınır ve Kuranı Kerim okunur. Miladi takvime göre 20 Nisan 571 tarihine denk gelen Mevlid Kandili, bu yıl 29 Kasım'ı 30 Kasım perşembe gününe bağlayan gece idrak edilecek.

Haber Merkezi

Beykoz Tokatköy mahallesinde yangın
Önceki Beykoz Tokatköy mahallesinde yangın
Anadoluhisarı İdmanyurdu tek puanla yetindi
Sonraki Anadoluhisarı İdmanyurdu tek puanla yetindi
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz