TÜGVA Beykoz kampı hızla devam ediyor

  • 25.06.2019 18:02
  • Güncelleme: 25.06.2019 18:03
  • Okunma: 6149 kez
  • Yorum: 0
Türkiye Gençlik Vakfı'nın öncülüğünde Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün desteğiyle düzenlenen yaz kampı devam ediyor.
TÜGVA Beykoz kampı hızla devam ediyor

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) her yaz sezonunda olduğu gibi bu sezonda da Beykoz'un geleceği çocuklara çeşitli eğitimler vermeye devam ediyor.

Bu kapsamda 6 hafta sürecek yaz okulu 18 Haziran'da başladı.

İlköğretim 4. Sınıf mezunları ile ortaokul 5, 6 ve 7. Sınıf öğrencileri Beykoz Boğaziçi İmam Hatip Okulunda düzenlenen yaz okulunda çalışmalarına devam ediyor.

Yaz okuluna gelen öğrencilerin günlerini, hem eğlenerek hem de öğrenerek geçirmesini amaçlayan Türkiye Gençlik Vakfı, alanlarında uzman eğitmenler eşliğine satranç, futbol, oryanting, mini golf, basketbol, mangala ve voleybol gibi sporlarla iç içe hazırlanan program öğrencilere eğlenerek öğrenme fırsatı sunuyor.

TÜGVA Beykoz Temsilcisi Ekrem Tuncer, ortaokul öğrencilerinin keyifli bir şekilde bazı eğitimleri aldıklarına değinerek, "TÜGVA olarak sloganımız Yeni Nesil Gençlik Vakfı. Bu slogan yaptığımız çalışmalarda bizlere hep ön ayak oluyor. Yaz döneminde ailelerin çocuklarının eğitiminden geri kalmaması ve tatil ikliminden de faydalanmalarını aynı zamanda yeni arkadaşlıklar ve dostluklar geliştirmelerini arzuluyorlar. Biz de 6 hafta süren bu etkinliğimiz içerisinde kendimizce bu isteğe destek veriyoruz. Birçok etkinlikle öğrencilerimiz hem eğleniyor, hem de eğitiyoruz. Onları lise çağlarına hazırlıyoruz." dedi.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz