Kültür

TÜGVA, Beykoz’da gençlik merkezi kuracak

TÜGVA, Beykoz’da gençlik merkezi kuracak
22.11.2017 17:52
| | |
4589

Çalışmalara yönelik bilgi vermek amacıyla basın mensuplarıyla bir araya gelen TÜGVA Başkanı Ekrem Tuncer, Beykoz'da gençlik merkezi kuracaklarını açıkladı.

Türkiye Gençlik Vakfı Beykoz Şube Başkanı Ekrem Tuncer, vakıf çalışmalarına yönelik bilgi vermek amacıyla bir basın toplantısı yaptı.

Kavacık Dörtyol’daki vakıf binasında yapılan toplantıda konuşan Başkan Ekrem Tuncer basın mensuplarının sorularına da cevap verdi.

Yeni bir vakıf olduklarına, ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerine yönelik örgütlenme çalışmaları yaptıklarını ifade eden Tuncer, okumayan, çalışan gençler için “Çalışan Gençlik”, hanımlar için Kadın, Aile Koordinatörlükleri olduğunu söyledi.

“Biz gençliğin her alanında varız”

“Biz gençliğin her alanında varız. Özellikle eğitim alanında Milli Eğitim Bakanlığı, Halk Eğitim Merkezleriyle protokollerimiz var. Tamamen kamu yararına çalışan bir vakıf olarak hizmetlerimize devam etmeye çalışıyoruz.” Diye konuşana Tuncer şöyle devam etti:

Bu çalışmalar vasıtasıyla gençlerimizi vakıf bünyesine dâhil etmeye çalışıyoruz. Ne çalışmalar yapıyoruz mesela? Okuma grupları oluşturuyoruz. Bir kitap belirliyoruz, o kitap okunuyor ve hafta sonunda o kitabın değerlendirmesi yapılıyor. Gençleri şuurlandırmak noktasında birçok faaliyette bulunuyoruz.

Türkiye'nin 81 ilinin bütün ilçelerinde teşkilatlanmış durumdayız.

 2018 itibariyle de mahallelere ineceğiz. Neden mahallelere iniyoruz? Eskide kalan mahalle kültürünü geliştirmek ve yeniden canlandırmak için Genel Merkezimizin geliştirdiği politikalar neticesinde bu çalışmaların yapılması planlanıyor.

Bu projenin bir diğer önemi de gençleri bu merkezlerimize çekerek farklı, kötü alışkanlıklara bulaştırmadan, bulaşmış olanlarında bırakmasına yardımcı olmak amacıyla, bir takım eğitim, seminer ve faaliyet düzenlemeyi amaçlıyoruz.

Ortaokul ve lise koordinatörlüklerimiz okullarda örgütlenmelerine danışman hocalarımız vasıtasıyla devam ediyorlar. Mali İşler Koordinatörlüğümüz ve sekretaryamız da kendi alanlarıyla ilgili çalışmalarını sürdürüyor.

Beykoz’da bir gençlik çalışması planlıyoruz

Göreve geldiğimiz günden itibaren de Beykoz'da bir gençlik merkezi çalışması yürütmeyi planlıyoruz. Yani bu çalışmada gençlerimizi o çatı altında toplayarak, vakitlerini verimli ve sağlıklı geçirmelerini sağlayacağız. Beykoz'daki tüm gençlere dönük faaliyetlerimizi bu kapsamda daha geniş alanlara yayılarak yapacağımızı düşünüyorum. Bu Beykoz'un bütün gençliğine mal olacak bir merkez olacak.

“İstanbul’da 8 tane yurt var”

Yurt çalışmalarımız İstanbul genelinde erkek üniversite öğrencilerine yönelik devam ediyor. İstanbul genelinde 8 tane yurdumuz var. Bu yurtlarımız üniversitede okuyan öğrencilere yönelik ve bu öğrencilerin %70'i burslu olarak hizmet almaya devam ediyor.

Beykoz gençliğinin büyük bir kısmı ne olduğumuzu biliyor… Neye hizmet ettiğimizi daha iyi anlatacağız. Biz onlara kendimizi tanıtırsak, bu gençlik bize koşarak gelir. Şu anki çalışma ortamlarımızın yetmeyeceğini düşünüyorum. Bizimle olacak gençlerle ilgili hiçbir şartımız yok.

Beykoz'da çok ciddi bir uyuşturucu belası var. İlk istişare toplantılarında söylediğim bazı ifadeler farklı algılandı. Uyuşturucuya hayır kampanyası, uyuşturucunun reklamı olduğunu söyledim. Farklı tepkiler geldi, ben sözlerimin arkasında durmaya devam edeceğim. Kaymakam beyle de bu konuda istişare ettiğimiz zamanda da benzer yönde söylemler oldu. Görmezden gelinse de böyle bir gerçek maalesef mevcut ve gençliğimizin % 50'sinin bu illete belasını çektiğini biliyorum. Bu sayılardan 7 kişiyle ben bire bir ilgilendim. Kaç tanesini kurtardın diye sorarsanız, birini bile kurtaramadım.

TÜGVA Beykoz Şube başkanı Ekrem Tuncer basın toplantısının ardından Yönetim Kurulunu da basına tanıttı.

1- Ekrem Tuncer / İlçe Temsilcisi

2- Salih Şişman / Teşkilat Koordinatörü

3- Bilal Habeş Açılan / Eğitim Koordinatörü

4- Recep Fuat Soylu / Lise Koordinatörü

5- Ahmet Tarık Orzan / Ortaokul Koordinatörü

6- Mehmet Emin Çatal / Çalışan Gençlik Koordinatörü

7- Merve Aydın / Kadın ve Aile Koordinatörü

8- Muhammed Gencebay Gür / Medya iletişim Koordinatörü

9- Faruk Kalaycı / Mali ve İdari İşler Koordinatörü

10-Muhammed Yasir Esmerer / Sportif Faaliyetler Koordinatörü

11- Erdi Derinoğlu / Sekreterya

12- Talat Çamurcu / Danışman

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber, TÜGVA, Ekrem Tuncer, Gençlik Merkezi

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"