TÜGVA Beykoz’da gençliğe yön veriyor

  • Güncelleme: 15.02.2019 18:35
  • Okunma: 3885 kez
  • Yorum: 0
TÜGVA Beykoz Temsilciliği’nin Beykoz’da gösterime koyduğu “Ziyafet Sofrası” isimli tiyatro oyunun 4 ayrı gösterimde 3500 lise öğrenci izledi.
TÜGVA Beykoz’da gençliğe yön veriyor

Türkiye Gençlik Vakfı,  Tiyatro gösterimlerinin açılış programında Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Adem Çalışkan’a TÜGVA Beykoz Temsilciliği’ne katkılarından dolayı Ekrem Tuncer tarafından teşekkür plaketi verildi

Açılışta konuşan TÜGVA Beykoz Temsilcisi Ekrem Tuncer, vakfın çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Toplumsal olaylara gençlerin duyarlı olmaları gerektiğinin altını çizen Ekrem Tuncer gençlerin sanatla yakından alakadar olmalarını ve her bir gencin gelecek planlarına bir sanat dalını eklemelerinin gelişimleri açısından faydalı olacağını belirtti.

Padişahlar sanata önem verirdi

“Geçmişte atalarımız olan Osmanlı İmparatorluğunu yöneten padişahlarımızın her biri ayrı bir sanat dalında kendilerini geliştirmişlerdi” diye konuşan Ekrem Tuncer, “İkinci Bayezit iyi bir hattat, birinci Mahmut çok iyi keman çalarmış, dördüncü Murat iyi bir şair, üçüncü Selim çok iyi bir bestekâr, ikinci Mahmut iyi bir neyzen ve ikinci Abdülhamit çok iyi bir marangoz ustası” dedi.

Tiyatro gösteriminin yapıldığı Ahmet Mithat Efendi Sahnesi’nin giriş ve çıkışlarında TÜGVA’nın faaliyetlerinin içeren tanıtım broşür dağıtımları yapıldı. Gençlerin TÜGVA’nın standlarına ilgisi oldukça yoğundu. Birçok liseli genç kurulan üye standlarında TÜGVA Beykoz Temsilciliği’nin üyesi oldu.

Yoğun geçen gösterimler esnasında. Zaman zaman izdiham yaşandı. Salona sığmayan gençlerin dışarıda kaldığı gözlendi.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz