Son Dakika

TÜBİTAK 4007 Bilim Şenliği Beykoz’da başladı

  • 0
  • 5637
TÜBİTAK 4007 Bilim Şenliği Beykoz’da başladı
TÜBİTAK 4007 Bilim Şenliği Beykoz’da başladı
TÜBİTAK 4007 Bilim Şenliği Beykoz’da başladı
TÜBİTAK 4007 Bilim Şenliği Beykoz’da başladı

İstanbul Bilimle Şenleniyor temasıyla yapılan TÜBİTAK 40007 Bilim Şenliği Beykoz’da başladı.

Beykoz Sahili Etkinlik Alanında başlayan programın ilk gününe İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Sevcenur Özcan, okul müdürleri, öğretmenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Bilim kültürünün ve iletişiminin toplumda yaygınlaştırılması amacıyla, katılımcılarda çeşitli bilim dallarında farkındalık oluşturmak, bilimsel bilgiye ve bilim insanına yönelik bakış açılarının olumlu yönde geliştirmek ve bilimsel düşünme becerilerine yönelik etkileşimli faaliyetleri desteklemek amacıyla yapıldığı ifade edilen TÜBİTAK 4007 Bilim Şenlikleri 2 gün sürecek.

Bahçeşehir Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, İSTÜN Üniversitesi, Maltepe Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Üsküdar Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi ve Bayrampaşa Belediyesi olmak üzere 8 ayrı kurum ve kuruluş destekleriyle gerçekleştiren programda konuşan İl Mili Eğitim Müdürü Levent Yazıcı bir konuşma yaptı.

Konuşmasında, “39 ilçeyi şenlikle bütünleştirerek geniş bir yelpazede sundukları atölyelerde bilim-teknoloji ve toplum arasındaki etkileşimin etkinlikler yoluyla aktarılmasını, farkındalık oluşturarak öğrencilerin bilime olan ilgilerini artırmayı hedeflediklerini kaydeden Yazıcı, “bilim okuryazarı bireyler olmaları yolunda anlamlı bir adım atmalarını sağlamak başlı başına çok değerli” dedi.

Yazıcı, “öğrencilerimiz bu etkinliklerin planlanması ve hazırlanması süreçlerinde eleştirel düşünme, zaman yönetimi, problem çözme, yazılı ve sözlü sunum ile bilimsel araştırma becerilerini geliştiriyor” ifadelerine yer verdi.

Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleriyle iş birliği içerisinde gerçekleştirdikleri bilim şenliğinin, 39 ilçenin her birinde ön plana çıkmış farklı bir bölümden oluşan Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinin atölyelerinden oluştuğunu söyleyen Levent Yazıcı, öğrencilerin bu şenlikteki etkinliklerle yaparak-yaşayarak öğrenme kapasitelerinin en üst düzeye çıktığını dile getirdi.

Bilim Şenliğinde; 41 Atölye çalışması, paydaş üniversite akademisyenleri tarafından 7 Söyleşi, 150 Etkinlik, Mobil Bilim Merkezi ve Planetaryum gösterisi yer alıyor.

"İstanbul Bilimle Şenleniyor-2 Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri" etkinlikleri 21-22 Ekim 2022 tarihlerinde saat 09:00-17:00 saatleri arasında Beykoz Sahili Etkinlik Alanında devam ediyor.

Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı Beykoz'dan İslam dünyasına seslendi
Önceki Cumhurbaşkanı Beykoz'dan İslam dünyasına seslendi
Beykoz Türk Ocağı kongre yaptı
Sonraki Beykoz Türk Ocağı kongre yaptı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz