Kültür

TRT Can’lı Türkülerde Beykoz rüzgarı esti

TRT Can’lı Türkülerde Beykoz rüzgarı esti
26.12.2015 18:18
| | |
15205

Foto galeri Video galeri

Beykoz Doğu Karadenizliler Derneği, İbrahim Can’ın TRT’deki ‘Can’lı Türküler’ programına konuk oldu.

Beykoz Doğu Karadenizliler Derneği, İbrahim Can’ın TRT’deki ‘Can’lı Türküler’ programına konuk oldu.

TRT Müzik kanalında yayınlanan “Can’lı Türküler” programına katılan dernek yöneticilerinin yanında Beykoz Doğu Karadenizliler Folklor ekibi de vardı. TRT Müzik kanalında muhteşem bir gece geçiren izleyenleri, İbrahim Can’ın konuğu olan Karadeniz’in güçlü sesi Zeynep Başkan zaman zaman duygulandırırken, zaman zamanda oynattı.

Sanatçı İbrahim Can’ın Beykoz Doğu Karadenizliler Dernek Başkanı Emin Yavuz’a yakın ilgi gösterdiği gecede tulum üstadı Remzi Bekar’da vardı. Bekar, tulumuyla Zeynek Başkan’a eşlik ederken, Doğu Karadenizliler Folklor Ekibi de aynı üstat eşliğinde gösterisini yaptı.

Gecede Beykoz Doğu Karadenizliler Derneği Folklor ekibi gösterileriyle ilgi odağı olurken, Türk Halk Müziği Sanatçısı İbrahim Can ise Doğu Karadenizliler Derneği Başkanı emin Yavuz’dan “yakın dostum” diye bahsetti. Programına; “Nani Nani” türküsüyle başlayan İbrahim Can, “Bizim yayla yolları” türküsüyle devam etti.

Karadeniz’in güçlü sesi Zeynep Başkan ise ilk olarak “Cerrahpaşa” türküsünü seslendirdi. Zeynep Başkan’ın stüdyoda oluşturduğu duygusal atmosferi İbrahim Can, folklor ekibi eşliğinde “Dağbaşı fener” türlüsüyle dağıttı.

Zeynep Başkan kendinden geçti…

Zeynep Başkan ise daha sonra “Ali” ağıtıyla TRT stüdyolarını yıktı geçti… Zeynep Başkan’ın “Ali” ağıtı izleyenleri adeta mest ederken, Zeynep Başkan’ın performansı konuklardan tam not aldı. Başkan programına, “hamsiköy” türküsüyle devam etti.

Programın son bölümünde ise Beykozlu Doğu Karadenizliler Derneği Başkanı Emin Yavuz, sanatçı İbrahim Can’a çiçek vererek teşekkür etti… Can ise çiçeği Zeynep Başkan’a verdi. TRT Müzik’te 25 Aralık 2015 Cuma akşamı yayınlanan “Can’lı Türküler” programı yine Beykoz Doğu Karadenizliler Folklor ekibinin gösterisiyle tamamlandı.

Haber Merkezi 

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber, TRT Müzik, Canlı Türküler, İbrahim Can, Zeynep Başkan, Emin Yavuz, Beykoz Doğu Karadenizliler Derneği

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"