Travmayı Beykoz Belediyesi sayesinde atlatıyoruz

  • 0
  • 4635
Travmayı Beykoz Belediyesi sayesinde atlatıyoruz

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerde ağır hasar alan Hatay Kırıkhan’da çalışmalara katıldı

Yaklaşık 9 saat arayla meydana gelen depremlerden ağır hasar alan Hatay Kırıkhan'da yaraların sarılması için ekiplerin çalışmaları devam ediyor.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın ve İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç da önceki gün deprem bölgesine giderek çalışmalara katıldı.

Aydın, bir araya geldiği afetzedelerle de sohbetler gerçekleştirdi. İhtiyaçları yerinde gözlemleyen Aydın, Cevdet adındaki depremzedeyle olan sohbetini sosyal medya hesabından paylaştı.

Depremzede Cevdet, "Ekip olarak Beykoz Belediyesi her şeyi yapıyor. Ben bu tramvayı atlattıysam Beykoz Belediyesi sayesinde atlattım. Acılar bir acılar aynı ama şuanda burada acıyı kurtaran Beykoz Belediyesi" ifadelerini kullandı.

Murat Aydın, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Depremin ilk gününden itibaren ekiplerimizi yönlendirdiğimiz Hatay Kırıkhan’dayız. Yaralar sarılana dek Beykoz Belediyesi olarak bir elimiz sürekli burada olacak. Depremi Kırıkhan’da yaşayan Cevdet kardeşimiz ve ailesiyle tanıştık, onlar bir süre Ankara’da kalacaklar. Bu sürede devletimiz afet bölgesi konut seferberliği ile onları yeni yuvalarına kavuşturacak inşallah." dedi.

Bölgeye 105 tır ve araç gönderdik

Aydın, şu ifadeleri kullandı:

"Depremde bir haftayı geride bırakırken, bu süreç boyunca Yardım Toplama Merkezi’mizdeki insan ve malzeme sirkülasyonu, gösterilen özveri hiç eksilmedi. Bölgeye yardım malzemelerinden oluşan toplamda 105 tır ve araç gönderdik. "

Haber Merkezi

Depremzedeleri dolandıranlar Beykoz'da yakalandı
Önceki Depremzedeleri dolandıranlar Beykoz'da yakalandı
Beykoz Belediye Başkanı şampiyon takımı konuk etti
Sonraki Beykoz Belediye Başkanı şampiyon takımı konuk etti
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz