Kültür

Trabzonluların Beykoz’da ki Can’lı gecesi

Trabzonluların Beykoz’da ki Can’lı gecesi
01.05.2016 00:21
| | |
6859

Video galeri

Beykoz Trabzonlular Derneği'nin Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi'nde gerçekleştirdiği Yöresel Gece’de İbrahim Can sahne aldı

Şubat ayında başlayan ve 4 Haziran'a kadar devam edecek olan 'Yöresel Geceler'de bu hafta Beykoz Trabzonlular Derneği hünerlerini sergiledi. Beykoz Belediyesi'nin desteğiyle organize edilen geceye Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve Yardımcısı Hanefi Dilmaç, Beykoz Trabzonlular Dernek Başkanı Prof. Dr. İsmail Yüksek, Dernek Başkanları ve Mahalle Muhtarları katıldı.

Folklor gösterisi ile başlayan geceyi Mavi Karadeniz televizyonu, ekranları başındaki Beykozlularla buluşturdu. Bir konuşma gerçekleştiren Dernek Başkanı ve aynı zamanda Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek, katılımcılara Trabzon'u anlattı ve bu sırada kente dair bilgiler perdeye yansıtıldı. Profesör Yüksek’in ardından ise Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek söz aldı ve Yöre Dernekleri tarafından aylardır gerçekleştirilen programların önemine değindi. Beykoz’un yapı itibariyle çok kültürlü bir yapıda olduğunu vurgulayan Başkan Çelikbilek, gelecek yıllarda da bu tür organizasyonları gerçekleştirmeye devam edeceklerini kaydetti.

Yapılan protokol konuşmalarının ardından Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Dernek Başkanı İsmail Yüksek'e bir plaket takdim etti ve Yüksek de plakete karşılık olarak Çelikbilek'e bir hediye takdim etti. Karşılıklı verilen hediyelerin ardından Beykoz Trabzonlular Derneği Gençlik Kolları adına Başkan Zekai Öztürk, Çelikbilek'e 61 numaralı 'Yücel Çelikbilek’ yazılı forma hediye etti.

Programın ilk bölümünün ardından Karadeniz'in sevilen sanatçısı İbrahim Can, sunucu tarafından anons edildi ve yoğun alkışlar eşliğinde sahne aldı. Trabzonluların doyasıya eğlendiği gecede Başkan Çelikbilek'in programın sonuna kadar salonda kalması da dikkat çekti. Birbirinden güzel yöresel türküleri seslendiren İbrahim Can ise gecenin sonunda Beykozlu Trabzonlulara teşekkür etti.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: İbrahim Can, Beykoz Trabzonlular Derneği, İsmail Yüksek

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"