Trabzonlular Beykoz’da heyecan yarattı

  • 1
  • 8961
Trabzonlular Beykoz’da heyecan yarattı
Trabzonlular Beykoz’da heyecan yarattı
Trabzonlular Beykoz’da heyecan yarattı
Trabzonlular Beykoz’da heyecan yarattı
Trabzonlular Beykoz’da heyecan yarattı
Trabzonlular Beykoz’da heyecan yarattı
Trabzonlular Beykoz’da heyecan yarattı
Trabzonlular Beykoz’da heyecan yarattı

Beykozlu Trabzonlular Kültür ve Dayanışma Derneği resmi olarak kuruldu ve dernek kurucuları hemşerileriyle iftar yemeğinde bir araya geldi.

Daha önce Kanlıca Mihrabat Koru'sunda bir araya gelen Beykozlu Trabzonlular, bu kez İBB Sosyal Tesisleri'nde hemşerileri için bir iftar yemeği düzenledi. Resmi olarak kuruluşunu 8 Haziran 2015 tarihinde gerçekleştirdiklerine dikkat çeken Dernek Sekreteri Ahmet Holoğlu, ilk faaliyetleri olan iftar yemeğinde bir araya geldikleri için son derece mutlu olduklarını söyledi. Beykozlu Trabzonlular Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı İsmail Yüksek ise yemek sonrası yaptığı konuşmada, derneğin amaçlarını ve hedeflerini dile getirdi. Aynı zamanda Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü de olan Beykozlu Trabzonlular Derneği Başkanı İsmail Yüksek, derneğin tüm görüşlere içinde yer veren ancak siyasete bulaşmayacak bir anlayışla hareket edeceğini kaydetti.

Dernek Başkanı Prof. Yüksek: “Öncelikli hedefimiz, bir dernek merkezi inşa etmektir”

Beykozlu Trabzonlular tarafından İBB'nin Beykoz Koru Tesisleri'nde düzenlenen iftar yemeğine, Dernek Yönetim Kurulu Üyeleri ila Beykoz İlçe Emniyet Müdürü Yüksel Toprak, Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, Beykoz İlçe Spor Müdürü Serkan Öçalmaz ve 90 kadar davetli katıldı. Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Hanefi Dilmaç ve Beykoz Belediye eski Başkanları'ndan Muharrem Ergül'ün de aralarında bulunduğu zengin bir Yönetim Kadrosu oluşturan Dernek, ilçeye katma değer kazandırmak adına büyük bir umut verdi. Konuşmasında önemli mesajlar veren Beykozlu Trabzonlular Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Prof. Dr. İsmail Yüksek, öncelikle bir dernek merkezi inşa etmek istediklerini ve bu konuyla ilgili olarak da Yönetim Kurulu ile birlikte çalışmalarını sürdürdüklerini kaydetti. Trabzon'un 18 ilçesinin tamamının Beykoz'da kurdukları Dernek'te temsil edilmesini istediklerini anlatan Prof. Dr. İsmail. Yüksek, Kadın ve Gençlik Kollarını oluşturduklarını; ilçedeki 250 bin nüfus içerisinde yer alan hemşerilerine ulaşabilmek için Beykoz'u taradıklarını vurguladı.

Dost Beykoz'a özel olarak bir açıklama yapan Beykozlu Trabzonlular Kültür ve Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Muharrem Ergül ise ilçede yer alan 'hemşeri' derneklerinin, bölgeye bir katma değer sunma zorunluluğundan bahsederek, şunları söyledi:

Muharrem Ergül: “Bir yöre derneği olarak pozitif etkiyi yansıtmalıyız”

"Ne yazık ki, ilçede faaliyet gösteren hemşeri derneklerinden bazıları katma değer vermeyi başaramıyor. Hatta öyle bir zaman geliyor ki, bu dernekler Beykozlulaşmanın önünde farkında olmadan engel de oluşturabiliyor. Dernekler, kopup geldikleri toprakları unutmadan ancak yaşadıkları yerin de kıymetini bilerek dernekleşmeliler. Yahya Kemal'in güzel bir sözü vardır: 'Ne harabiyim, ne harabatiyim, kökü mazide olan bir âtiyim' der. Dolayısıyla yöre derneklerinin yansıttığı pozitif-negatif etkide bizim Beykozlu Trabzonlular olarak hep pozitif etkiyi yansıtmamız gerekiyor".

İşte Yönetim Kurulu Üye Listesi:

Öte yandan 61 Trabzonlu isim tarafından geçtiğimiz ay kurulan Beykozlu Trabzonlular Kültür ve Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu:

Prof. Dr. İsmail Yüksek

İsa Topçu

Erdal Uzuner

İsmail Hakkı Hocaoğlu

Genç Ağa Meriç

Fazlı Çilingir

Ahmet Holoğlu

Muharrem Ergül

Osman Şimşek

Muhammet Hanefi Dilmaç

Necati Ak

Ahmet Tural

Bılcin Akaydın

Ahmet Akyüz

İsmet Konca

Beykoz’da bayram sevinci başladı
Önceki Beykoz’da bayram sevinci başladı
Beykoz CHP'ye döner mi?
Sonraki Beykoz CHP'ye döner mi?
Yorumlar (1 Yorum)

Özkan Ayduğan (9 yıl önce)

Beykozlu Trabzonlu hemşehrilerimizi tebrik ediyorum,tekrar hayırlı olsun.

Yorum Yaz