Güncel

Trabzonlular Beykoz'da el ele verdi

Trabzonlular Beykoz'da el ele verdi
17.06.2017 22:39
| | |
7095

Foto galeri

Beykoz'daki Trabzonlular, Çavuşbaşı Ayşe Sultan Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen iftar yemeğinde bir araya geldi.

Beykoz Trabzonlular Derneği ve Çavuşbaşı Trabzonlular Derneği'nin birlikte düzenlediği iftar yemeğine yedi yüz dolayında Beykozlu katıldı. Dernek Başkanları Prof. Dr. İsmail Yüksek ve Sami Şahin, katılımcıları kapıda karşıladı.

Beykoz'un tanınmış simalarının katıldığı iftar yemeği Ayşe Sultan Sosyal Tesisleri'nde gerçekleştirilirken, tesislerin bulunduğu Çengeldere Mahallesi Yeni Riva Yolu üzerinde uzun süreli trafik yoğunluğu yaşandı.

- Beykoz'un tanınmış isimleri aynı masada toplandı

Olumsuz hava şartlarına rağmen oldukça kalabalık bir katılımla gerçekleşen iftar yemeğine Beykoz Trabzonlular Derneği Başkanı Prof. Dr. İsmail Yüksek ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Çavuşbaşı Trabzonlular Derneği Başkanı Sami Şahin ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Dost Beykoz Başyazarı ve 4. Dönem Beykoz Belediye Başkanı Muharrem Ergül, AK Parti Beykoz Kurucu İlçe Başkanı Dr. Ahmet Hulusi Batu, Çavuşbaşı Kurucu Belde Belediye Başkanı Osman Şimşek, Beykoz eski Belediye Başkan Yardımcısı Muhammed Hanefi Dilmaç, Dost Beykoz İmtiyaz Sahibi Kader Gür, siyasi parti ve STK temsilcilerinin yanı sıra vatandaşlar katıldı.

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan iftar yemeğinin arkasından yemek duası yapıldı. Beykoz Trabzonlular Dernek Başkanı Prof. Dr. İsmail Yüksek, Çay TV'ye dernek çalışmaları ve üzerinde çalıştıkları projeler hakkında bilgi verdi.

- Dernek başkanlarından birlik ve beraberlik mesajları

Çavuşbaşı Trabzonlular Dernek Başkanı Sami Şahin iftar yemeğinin ardından bir konuşma yaptı. Beykoz ve Çavuşbaşı Trabzon Derneklerinin, birlik, beraberlik ve kardeşliği sağlamak amacıyla bir araya geldiklerini söyleyerek katılımcı misafirlere teşekkür etti.

Şahin'in ardından konuşan Beykoz Trabzonlular Dernek Başkanı Prof. Dr. İsmail Yüksek, Beykoz ve Trabzon Dernekleri olarak bir araya gelmelerindeki amacın daha kolay bir kenetlenme sağlamak olduğunu kaydetti.

- "Ülkenin birlik ve beraberliğe ihtiyacı var"

Prof. Yüksek, "Bizler dernek yöneticileri olarak birlik ve beraberliğimizi oldukça önemsiyoruz. Bunun sürekliliğini sağlamak için bir iftar yemeği düzenledik, sizlerde katıldınız. Sağ olun, var olun. Ramazan-ı şerifiniz hayırlı olsun. Önümüzde bir ramazan bayramı var. Bayramınızı şimdiden kutluyorum. Bu vatan uğrunda şehit düşen evlatlarımıza rahmet, gazilerimize şifa diliyorum. Her zamankinden çok bu ülkenin birlik ve beraberliğe ihtiyacı var" şeklinde konuştu.

- "Çalışmalarımıza devam edeceğiz"

Başkan Yüksek, "Sizler sivil toplum kuruluşları olarak bunu başlatıp daha sonra bu ülkeye yarış içerisinde olmalıyız. Beykoz bunu yapıyor. Beykoz'daki tüm il dernekleri bir araya gelerek, ülke için, insanlık için, çalışmalarına devam ediyor. Bundan sonra da bu minval de çalışmalarımıza devam edeceğiz" ifadelerini kullanarak bundan sonraki süreçte ülke için daha farklı ortamlarda bir arada olmayı temenni ettiklerini söyledi.

Dernek Başkanlarının konuşmalarının ardından son eren iftar yemeğinde Beykoz eski Belediye Başkan Yardımcısı ve Meclis Üyesi Muhammed Hanefi Dilmaç, Ayşe Sultan Sosyal Tesislerinden ayrılan misafirlerini çıkış kapısında yolcu etti.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber, Trabzonlular, İftar, Ayşe Sultan Tesisleri, Prof. Dr. İsmail Yüksek, Sami Şahin, Başkan, Muharrem Ergül, Dr. Ahmet Hulusi Batu, Osman Şimşek, Muhammed Hanefi Dilmaç, Çay TV

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"