TOURMAG Turizm Dergisi Eskişehir’de

  • 0
  • 4111
TOURMAG Turizm Dergisi Eskişehir’de
TOURMAG Turizm Dergisi Eskişehir’de
TOURMAG Turizm Dergisi Eskişehir’de

TOURMAG Turizm Dergisi’nin bahar sayısı yayınlandı. Kapağına Eskişehir’i taşıyan dergi, kent turizminin önemine dikkat çekti.

Hem Türkiye’den hem de dünyadan en güncel haber ve içeriklere sayfalarında yer veren TOURMAG Turizm Dergisi, yeni sayısıyla gezi severlerin de dikkatini çekmeyi hedefliyor.

Ülkemizin son yıllarda en çok ilgi gören destinasyonlarından Eskişehir’e dair detayların ele alındığı bu yeni sayıda, kentin gezip görülebilecek noktalarını ünlü gezi yazarı Saffet Emre Tonguç kaleme aldı. Kente dair tarihi ve turistik bilgiler paylaşan Tonguç, özellikle sanatseverlerin uğrak noktası olan Odunpazarı Modern Müze (OMM)’ye dikkat çekti. SKAL Eskişehir Yönetim Kurulu Başkanı Ufuk Özkaratay ise dergiye verdiği özel röportajda Eskişehir’in kent turizmi açısından önemine vurgu yaparak; “Frig Yolu, yurt içi ve yurt dışı fuarlarında tanıtılmalı” dedi.

TÜRKİYE’NİN YEDİ BÖLGESİNDEN TURİZM HABERLERİ

Her sayıda olduğu gibi Türkiye’nin yedi bölgesinden, kent dokusu başta olmak üzere tarihi ve arkeolojik alanlardaki haberleri derleyen dergi sayfalarında Yalova’da bulunan Roma döneminden kalma su kanalları, “Dünyanın En İyi Köyleri” listesine giren Birgi Köyü, Kuşadası’ndaki 2 bin 350 yıllık tümülüs, Silifke’de gün yüzüne çıkarılan “Üç Güzeller” mozaiği ve Nevşehir’in Tarihi Meryem Ana Kilisesi, dikkat çeken haberlerden oldu.

YENİ GÜZERGAH ÖNERİLERİ

TOURMAG Turizm Dergisi yazarları, az bilinen yepyeni güzergahları da kaleme aldı. Yiğit Uygun, “İki başlı bir aşkın kenti, aynı zamanda gladyatörlerin yeri” olarak tanımladığı Stratonikeia’yı; Gezgin Sevil Mert, Malezya’nın mutlaka görülmesi gereken en güzel sekiz noktasını, Barış Kadıoğlu, kendisi için uzun ve heyecanlı bir yolculuk olan Antarktika’yı, Pınar Baltacı ise Balkanlar’ın en çok ziyaret edilen ülkelerinden Bosna Hersek’i yazdı.

ÖZEL RÖPORTAJLAR

TOURMAG Turizm Dergisi, birbirinden özel röportajları da sayfalarına taşıdı. Bloomberg HT Tarım Editörü İrfan Donat, Türkiye’deki tarım ve hayvancılığa dair bir hayli önemli bilgi ve öneriler aktardı. Ailesiyle birlikte kentten köye göç eden ve kendisine yepyeni bir yol çizen Tolga Yalçın, röportaj boyunca köye göç etmek isteyen okuyucular için tüyolar vererek şunları söyledi: “Umarım verdiğim bilgilerle kafalarda biraz da olsa ışık yakabilmişimdir. Yaşayın bu hayatı!” Bir diğer göç hikayesi de sevilen şarkıcı Bahadır Tatlıöz’den geldi. Bodrum’a yerleşen Tatlıöz, “Lüks olan İstanbul’da yaşamaktı!” dedi. Sadece Türkçe değil, çok sayıda İngilizce haberin de olduğu dergide, dünyadan ve ülkemizden en yeni konserler, festivaller ve kültür-sanat etkinlikleri de yer alıyor.

Haber Merkezi

Çözüm-lü-yorum
Önceki Çözüm-lü-yorum
Kırmızı Beykoz
Sonraki Kırmızı Beykoz