Toplum Destekli Polis İş Okulu’nda

  • Güncelleme: 13.10.2012 00:11
  • Okunma: 8581 kez
  • Yorum: 0
Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polis Bürosu, Beykoz İş Okulu öğrencilerine 155 ve 1550 Alo Kanka hattının önemini anlattı.
Toplum Destekli Polis İş Okulu’nda

Gümüşsuyu’nda ki iş okulunda yapılan konferansa, TDP’den Selçuk Küçük ve Kerime Alpay konuşmacı olarak katıldı. Verilen brifing de 155 ve 1550 Alo Kanka telefon hatlarının önemi ve nasıl kullanılacağı hakkında bilgiler verildi.

Öğrencilerin sorularına da cevap veren Toplum Destekli Polisler 1550 Alo Kanka hattının İstanbul Emniyet Müdürlüğü' nün 08.04.2008 tarihinde başlatmış olduğu bir SMS İhbar Şikayet sistemi olduğunu ifade ederek, “Bu sistem sayesinde İstanbul Polisi, gençlere ve çocuklara ulaşmayı amaçlamaktadır.” denildi. Bütün operatörlerden 1550' ye gönderilen tüm mesajlara cevap verildiği kaydedildi.

Öte yandan Beykoz İş Okulu ile ilgili de çeşitli açıklamalar yapıldı. Müdür ve muavinle birlikte 15 öğretmenin görev yaptığı Beykoz İş Okulu, sabah 09.00 – öğlen 14.30 saatleri arasında eğitim veriyor. Ders olarak ise Türkçe, Matematik, Sosyal Hayat, Beden Eğitimi, Müzik ve mesleki atölye branşları bulunuyor. Okulun mevcudu 80 kişi ile sınırlı olmakla beraber lise düzeyinde olduğu ifade ediliyor. Okul yeni olduğundan 9.10.11. sınıflar var olup 12. sınıf henüz teşekkül etmediği kaydedildi.

Okul Müdürü Ebru Kaya ise Dost Beykoz’a yaptığı açıklamada,  “Okul olarak staj yeri ayarlamaya çalışıyoruz. Beykoz’da 3 önemli fabrikanın kapatılmasıyla Turizm ve Otelcilik dalında çalışmalar görüldüğünden en çok çocuklarımızın staj yapabilmeleri için oteller ile bağlantı halindeyiz. Amacımız öğrencilerimizin sosyalleşmesi ve bu anlamda bilgi ve beceri kazanmasıyla birlikte meslek eğitiminde iyi bir seviyeye gelerek iş sahibi olmalarıdır. Seralar, Belediye bünyesi ve çeşitli hizmet alanlarında çocuklarımızı çalıştırmak istiyoruz” ifadelerine yer verdi.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz