Toplum

Toplum

Topukla Ramazan bile ağladı

Tarsus'ta yaşayan 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın katledilmesi, ülkeyi yasa boğdu. Dost Beykoz'un "Tarsus'tan yükselen acı Beykoz'a ulaştı" başlığıyla yaptığı haber ise ilçede çok büyük ses getirdi.

Toplum

Artık Mesudiye yok… Beykozlu Ordulular var!

Beykozlu Ordu Mesudiyeliler Derneği, adını Beykozlu Ordulular Derneği olarak değiştirdi. Dernek yönetimi yapmış olduğu bir basın toplantısıyla isim değişikliğini kamuoyuna bildirdi.

Toplum

Ateş çemberindeki Suriye ve Irak

Özgür-Der Beykoz Şubesi'nin aylık Çarşamba seminerlerinden Ocak ayı programı, 28 Ocak 2015 tarihinde dernek binasında gerçekleştirildi.

Toplum

Beykoz’un nüfusu bir yılda 15 kişi artmış

İstanbul'un İncisi Beykoz'un 2014 yılı sonunda nüfusu 248 bin 71 kişi oldu. Geçtiğimiz 2013 yılında ilçedeki nüfusun 248 bin 56 kişi olduğu düşünüldüğünde, Beykoz'un nüfusunun geçen 1 yılda sadece 15 kişi arttığı anlaşıldı.

Toplum

Gaye Zayıf hızlı başladı!

12 Ocak 2015 günü gerçekleştirilecek AK Parti Beykoz İlçe Kadın Kolları Başkanlığı, olağan kongresinde aday olacağı konuşulan Gaye Zayıf, “Çocuklar Üşümesin” kampanyasında ekibiyle birlikte Suriyeliler için kolları sıvadı.

Toplum

Mehmet Ali Birand Ailesi'nin Beykoz mutluluğu...

Bugün 9 Aralık 2014... Kendisini her platformda 'Beykozlu' olarak tanıtan usta Gazeteci Mehmet Ali Birand, eğer yaşasaydı bugün 73 yaşında olacaktı.

Toplum

Kaymakamlık ve Belediye Beykoz’un huzuruna el attı

Beykoz Kaymakamlığı ve Beykoz Belediyesi'nin toplumun mutluluk seviyesini arttırmak amacıyla ‘Sağlıklı birey, mutlu yuva, huzurlu toplum’ projesi Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde yapılan tanıtımla başladı.

Toplum

Çelikbilek, din görevlilerini ağırladı

Beykoz Belediyesi’nin “Camiler ve Din Görevlileri Haftası” dolayısıyla düzenlediği istişare toplantısında Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, cami ve din görevlileriyle bir araya gelerek, ilçede yürütülen çalışmaları değerlendirdi.

Toplum

300 kişi arasından şanslı 64 kişi

Beykoz Kariyer Merkezi ve Çelebi Yer Hizmetleri ortak çalışmasıyla Sabiha Gökçen Havaalanı’nda istihdam edilmek üzere başvuru yapan işçi adayları Beykoz Belediyesi’nde gerçekleştirilen mülakatlar neticesinde belirlendi.

Toplum

Beykoz'da Kurbankent göz kamaştırıyor

Beykoz Belediyesi, vatandaşların Kurban Bayramı’nı sorunsuz bir şekilde geçirmesi için Kurbankent’i hazırladı. Anadolu Yakası’nın en modern kurban satış ve kesim alanı yine Beykoz Çavuşbaşı’nda kuruldu.

Toplum

Otuz beş çifte nikah, 465 çocuğa sünnet

Beykoz Belediyesi’nin ilçedeki sosyal dayanışma ve yardımlaşma faaliyetleri çerçevesinde her yıl geleneksel olarak düzenlediği “Toplu Nikâh ve Sünnet Şöleni” bu yıl, 30-31 Ağustos 2014 tarihlerinde Belediye Meydanı’nda yapılacak.

Toplum

Muhtarlar Derneği Başkanı'ndan iftar yemeği

Geçtiğimiz ay yapılan Beykoz Muhtarlar Derneği seçimlerinde 43 oyun 24'ünü alarak Başkan seçilen Çubuklu Mahalle Muhtarı Hüsnü Kolcu, ‘Başkan’ sıfatıyla ilk iftarını İBB Koru Sosyal Tesisleri'nde verdi.

Toplum

Anne ve baba sevgisi ŞART!

CHP Beykoz Gençlik Kolları tarafından düzenlenen 'Madde Bağımlılığı' başlıklı seminerde konuşan Bağımlılık Danışmanı ve Pedagog Derya Çetin, uyuşturucu bağımlılığıyla mücadelede en etkili yolun çocuktaki anne ve baba sevgisi olduğunu söyledi.

Toplum

TODEM Bayram öncesi mutluluk dağıttı

Beykoz Belediyesi tarafından kurulan ve merkezi Tokatköy'de bulunan Beykoz Toplumsal Destek Merkezi (TODEM), yetim, öksüz ve şehit çocuğu olan toplam 5 bin miniği bu bayram, tepeden tırnağa giydirdi.

Toplum

Onur'un babası Sabah'a konuştu

Bir arkadaşının 7'nci kattaki evinden düşerek yaşamını yitiren Boğaziçi Üniversitesi öğrencisi Onur'un SABAH gazetesine konuşan babası Erdoğan Karadeniz "Yaşadığımız acı bir milat olsun" dedi.

Toplum

Beykoz protokolü aynı sofrada buluştu

Beykoz Belediyesi'nin her yıl Ramazan ayında düzenlediği iftar yemeklerinde bu kez konuklar, ilçe protokolüydü. Beykoz'un sağlık, spor, eğitim gibi ihtiyaçlarını karşılayan kurumlarının devlet erkânı, siyas

Toplum

Sevgili cinayetine müebbet istemi

Beykoz'da, polis memuru Esra Adile Seyfi’yi silahla öldüren sevgilisi Akgül Semih Aras’ın müebbet hapis istemiyle yargılandığı davanın 2. duruşması görüldü.

Toplum

İlkokul öğrencisi gelinin berdel çığlığı

Beykoz, Çavuşbaşı Nene Hatun İlköğretim Okulu 8 sınıf öğrencisi 15 yaşındaki Y.Y.'nin ağabeyi Kars'taki dayısının kızı Damla Y.'yi kaçırıp İstanbul'a getirdi.

Toplum

Yazar Raif Öztürk Kur'an merkezi'ni gezdi

Yazar Raif Öztürk, Üsküdar’da bulunan Aziz Mahmud Hüdayi Kur’an Merkezi’ni gezdi. Öztürk orada ilginç tespitler yaparken bir gerçeği de yeniden hatırlattı.

Toplum

Fidanlık içindeki Abraham Paşa Çiftliği restore ediliyor

İlçe tarihine tanıklık eden Beykoz Fidanlığı içindeki tarihi Abraham Paşa Çiftliği’nde restorasyon çalışmaları devam ediyor.

Toplum

Tarihi Küçüksu Mesiresi ihya ediliyor

İstanbul’un gözde mesire alanlarından Tarihi Küçüksu Mesiresi, doğal ve tarihi dokusuna uygun olarak yeniden ilçeye kazandırılıyor.

Toplum

Anadolukavağı’na ulaşım kolaylaştı

İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) daha önce, Anadolukavağı’na durdurmuş olduğu seferleri yeniden başlattı. Yaz sezonun başlamasıyla birlikte artan yoğunluk şikayet konusu olmuştu.

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"