Toplum

Toplum

Paşabahçe'nin muhteşem manzarasında iftar

Beykoz Belediyesi’nin her Çarşamba büyük bir meydanda düzenlediği sokak iftarlarının dün akşamki adresi Paşabahçe Sahili oldu.

Toplum

Beykoz Meydanı’nda 5 bin vatandaşa iftar sofrası

Beykozlular Ramazan ayının bereketini ve sevincini paylaşmaya devam ediyor.

Toplum

Beykoz Belediye personeli gönül sofrasında kenetlendi

Her yıl ilçe sakinlerini Gönül Sofraları etrafında birleştiren Beykoz Belediyesi bu yılın ilk iftar davetinde belediye çalışanlarını ağırladı.

Toplum

Beykoz'dan Edirne'ye bir günlük köprü

Beykoz Belediyesi tarafından Ramazan Ayı'na mahsus düzenlenen 'Edirne Gezisi'ne Dost Beykoz da katıldı ve yaşanılanları kaleme aldı.

Toplum

Beykoz'da Ramazan, dua ve muhabbetle başladı

Beykoz'da Ramazan ayının ilk iftarı, Belediye Meydanı'nda gerçekleştirilen Halka açık yemekle yapıldı.

Toplum

Beykoz Akbaba Sultan Türbesi, onbinleri ağırlayacak

Beykoz Akbaba'da bulunan Canfeda Hatun Camii’nin restorasyonunun tamamlanması dört gözle bekleniyor

Toplum

Beykoz, tezkere alan engellilere evsahipliği yaptı

Askerlik yapmaları olanaksız olan 6 Beykozlu ve engelli genç, İstanbul Boğaz Komutanlığı'ndan 'Terhis Belgesi' aldı

Toplum

Beykoz Gençlik Meclisi 1 Mayıs’ı 3. Köprü inşaatında kutladı

Recep Yaman başkanlığında çalışmalarına hız kesmeden devam eden Beykoz Gençlik Meclisi, İstanbul’da faaliyetleriyle adından söz ettirmeye devam ediyor.

Toplum

Hollandalılara Beykoz’da Kanal Riva sunumu

Rotterdam Üniversitesi İşletme Bölümü’nden 35 kişilik öğrenci grubu ve 4 öğretim üyesi Beykoz’u ziyaret ederek Kanal Riva Projesi’yle ilgili bilgi aldı.

Toplum

Beşevler Cami'nde acılar paylaşıldı

Beykoz Çubuklu Derneği Başkanı Erdem Çelik, geçtiğimiz günlerde kaybettiği annesi Zübeyde Hanım için mevlit okuttu.

Toplum

İBB’nin çiçek bütçesini Muharrem Kaşıtoğlu savundu

CHP’li İBB Meclis Üyesi Hakkı Sağlam’ın gündeme getirdiği iddiaya AK Partili Muharrem Kaşıtoğlu ekranlardan yanıt verdi.

Toplum

Eski Başbakanlardan Prof. Dr. Necmettin Erbakan Beykoz’da anılıyor

Milli Görüş Hareketi’nin lideri, Prof. Dr. Necmettin Erbakan vefatının 4. yıl dönümü dolayısıyla Beykoz Belediyesi’nin düzenlediği programla anılacak.

Toplum

Beykoz Ülkü Ocakları, Fırat Çakıroğlu'nu unutmadı

Beykoz Ülkü Ocakları gençleri, Beykoz Serbostani Mustafa Ağa Cami'nde Fırat Çakıroğlu adına vatandaşlara helva dağıttı, cenaze namazı kıldı.

Toplum

İBB, 121A hattında indirim talebini reddetmiş!

Dost Beykoz'un, 'Beykoz-Mecidiyeköy hattında çift bilet vurgunu' başlığıyla manşetine taşıdığı haber, kamuoyunda büyük ilgi görmeye devam ediyor.

Toplum

Cübbeli Hoca'dan katliama lanet!

Özgecan Aslan'ın hunharca katledilmesi üzerine ise idam cezasının uygulanması, toplumda yeniden tartışılmaya başlandı.

Toplum

İstinye Çubuklu arasına tüp geçit

Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul trafiğini rahatlatacak projenin Boğaz’a yapılacak 3. tüp geçit olduğunu açıkladı.

Toplum

Topukla Ramazan bile ağladı

Tarsus'ta yaşayan 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın katledilmesi, ülkeyi yasa boğdu. Dost Beykoz'un "Tarsus'tan yükselen acı Beykoz'a ulaştı" başlığıyla yaptığı haber ise ilçede çok büyük ses getirdi.

Toplum

Artık Mesudiye yok… Beykozlu Ordulular var!

Beykozlu Ordu Mesudiyeliler Derneği, adını Beykozlu Ordulular Derneği olarak değiştirdi. Dernek yönetimi yapmış olduğu bir basın toplantısıyla isim değişikliğini kamuoyuna bildirdi.

Toplum

Ateş çemberindeki Suriye ve Irak

Özgür-Der Beykoz Şubesi'nin aylık Çarşamba seminerlerinden Ocak ayı programı, 28 Ocak 2015 tarihinde dernek binasında gerçekleştirildi.

Toplum

Beykoz’un nüfusu bir yılda 15 kişi artmış

İstanbul'un İncisi Beykoz'un 2014 yılı sonunda nüfusu 248 bin 71 kişi oldu. Geçtiğimiz 2013 yılında ilçedeki nüfusun 248 bin 56 kişi olduğu düşünüldüğünde, Beykoz'un nüfusunun geçen 1 yılda sadece 15 kişi arttığı anlaşıldı.

Toplum

Gaye Zayıf hızlı başladı!

12 Ocak 2015 günü gerçekleştirilecek AK Parti Beykoz İlçe Kadın Kolları Başkanlığı, olağan kongresinde aday olacağı konuşulan Gaye Zayıf, “Çocuklar Üşümesin” kampanyasında ekibiyle birlikte Suriyeliler için kolları sıvadı.

Toplum

Mehmet Ali Birand Ailesi'nin Beykoz mutluluğu...

Bugün 9 Aralık 2014... Kendisini her platformda 'Beykozlu' olarak tanıtan usta Gazeteci Mehmet Ali Birand, eğer yaşasaydı bugün 73 yaşında olacaktı.

Toplum

Kaymakamlık ve Belediye Beykoz’un huzuruna el attı

Beykoz Kaymakamlığı ve Beykoz Belediyesi'nin toplumun mutluluk seviyesini arttırmak amacıyla ‘Sağlıklı birey, mutlu yuva, huzurlu toplum’ projesi Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde yapılan tanıtımla başladı.

Toplum

Çelikbilek, din görevlilerini ağırladı

Beykoz Belediyesi’nin “Camiler ve Din Görevlileri Haftası” dolayısıyla düzenlediği istişare toplantısında Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, cami ve din görevlileriyle bir araya gelerek, ilçede yürütülen çalışmaları değerlendirdi.

Toplum

300 kişi arasından şanslı 64 kişi

Beykoz Kariyer Merkezi ve Çelebi Yer Hizmetleri ortak çalışmasıyla Sabiha Gökçen Havaalanı’nda istihdam edilmek üzere başvuru yapan işçi adayları Beykoz Belediyesi’nde gerçekleştirilen mülakatlar neticesinde belirlendi.

Toplum

Beykoz'da Kurbankent göz kamaştırıyor

Beykoz Belediyesi, vatandaşların Kurban Bayramı’nı sorunsuz bir şekilde geçirmesi için Kurbankent’i hazırladı. Anadolu Yakası’nın en modern kurban satış ve kesim alanı yine Beykoz Çavuşbaşı’nda kuruldu.

Toplum

Otuz beş çifte nikah, 465 çocuğa sünnet

Beykoz Belediyesi’nin ilçedeki sosyal dayanışma ve yardımlaşma faaliyetleri çerçevesinde her yıl geleneksel olarak düzenlediği “Toplu Nikâh ve Sünnet Şöleni” bu yıl, 30-31 Ağustos 2014 tarihlerinde Belediye Meydanı’nda yapılacak.

Toplum

Muhtarlar Derneği Başkanı'ndan iftar yemeği

Geçtiğimiz ay yapılan Beykoz Muhtarlar Derneği seçimlerinde 43 oyun 24'ünü alarak Başkan seçilen Çubuklu Mahalle Muhtarı Hüsnü Kolcu, ‘Başkan’ sıfatıyla ilk iftarını İBB Koru Sosyal Tesisleri'nde verdi.

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"