Kültür

Toplu Nikahta 30 bin kişilik dev koro

Toplu Nikahta 30 bin kişilik dev koro
2014.07.26 00:00
| | |
17663

42 çiftin nikah töreni Kıraç’ın muhteşem konseriyle birleşince yaklaşık otuz bin kişilik dev bir koro oluştu. Kıraç birbirinden güzel şarkılarıyla Beykozluları mest ederken, yeni evli çiftler bu şarkılara danslarıyla eşlik etti.

1994 yılından beri her yıl geleneksel olarak düzenlenen Uluslar arası Beykoz Çayır Festivali’nin final gecesinde otuz bin kişilik koro Beykoz’u adeta inletti.

42 çiftin nikah töreni ünlü pop sanatçısı Kıraç’ın muhteşem konseriyle birleşince yaklaşık otuz bin kişilik dev bir koro oluştu. Kıraç birbirinden güzel şarkılarıyla Beykozluları mest ederken, yeni evli çiftler bu şarkılara danslarıyla eşlik etti.

Ardahanlılar Derneği, Artvinliler Derneği, Batumlular Derneği, Beykozlu Doğu Karadenizliler Derneği , Beykozlu Kastamonulular Derneği, Çankırılılar Derneği, Erzurumlular Derneği, Giresunlular Derneği, Gümüşhaneliler Derneği, Kas-Der Beykoz Şubesi, Kars-Ardahan-Iğdır Derneği, Ordulular Derneği, Samsunlular Derneği, Sinoplular Derneği, Tokatlılar Derneği ve Trakyalılar Derneği’nin katıldığı Uluslar arası Beykoz Çayır Festivali’nin son gecesinde Beykoz adeta tek yürek oldu.

42 çifte makam araçlarını tahsis eden başta Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek , AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer , Belediye Başkan Yardımcıları, meclis üyeleri ve AK Parti Beykoz İlçe Başkan Yardımcıları aynı zamanda çiftlerin gelin arabalarını kullanırken Beytaş Tesisleri’nde yenilen öğlen yemeğinin ardından çiftler Beykoz Belediyesi önünden başlayarak, Kanlıca, Anadolu Hisarı, Yeni Mahalle, Kavacık ve Tokatköy üzerinden Hz.Yûşa Tepesi’ne gittiler. Hz. Yuşa Camii avlusunda Başkan Danışmanı Muhammet Küçükkonuklar’ın okuduğu duanın ardından Hz. Yuşa’nın kabrinin olduğuna inanılan kabri ziyaret eden çiftler burada alınan toplu fotoğrafın ardından festival alanına geçtiler.

Festival alanında yine binlerce vatandaşa çorba dağıtılırken saat 20.00 sıralarında başlayan toplu nikah törenin öncesinde Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek kısa bir selamlama konuşması yaparak yeni evli çiftlere mutluluklar diledi. Çelikbilek , “yeni evli gençlerimize bir ömür boyu sağlık, bereket ve huzur diliyorum.

İnşallah bu özel geceyi ömür boyu unutmayacaklardır. Kendilerini tekrar tebrik ediyorum. Başından sonuna kadar son derece güvenli, huzurlu bir festivali daha geride bırakıyoruz. İnşallah Allah ömür verirse önümüzdeki yıl daha farklı bir festival yapacağız. Şimdi önümüz Ramazan. Ramazan’da da yine Ramazan’ın ruhuna uygun bir takım faaliyetlerimiz olacak.” şeklinde konuştu.

Çelikbilek konuşmasının ardından yöre derneklerini tek tek anons ederek başkanlarını sahneye davet etti. Festival’e verdikleri destekten dolayı yöre derneklerinin temsilcilerine plaket veren BaşkanÇelikbilek toplu fotoğraf çekiminin ardından Toplu Nikah Törenini başlattı.

Toplu Nikah Töreni’nde örnek çiftin şahitliklerini AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer , CHP İlçe Başkanı İsmet Konca , MHP llçe Başkanı Sadık Ali Uslu ve BBP İlçe Başkanı Özer Güneş oldu. Diğer 41 çiftin şahitleri Belediye Başkan Yardımcıları, Meclis Üyeleri, siyasi parti yöneticileri, muhtarlar ve STK temsilcileri olurken örnek çiftin evlilik cüzdanını geline vermesi için damada takdim eden AK PartiBeykoz İlçe Başkanı Adem Sefer ve diğer nikah şahitleri yeni evli çifte mutluluk dileklerini iletti.

42 çifte evlilik hediyesi olarak buzdolabı, çamaşır makinesi, fırın, çek-yat, halı, mutfak eşyaları gibi temel ev eşyaları verilirken nikah töreninin ardından Siyahal konser verdi. Anadolu yöresinin birbirinden güzel Türkülerini seslendiren Siyahal’a vatandaşlar da şarkıları ve halk oyunlarıyla eşlik ederken Siyahal’ın ardından Kıraç sahne aldı. .  

Yaklaşık otuz bin kişiye seslenen Kıraç birbirinden güzel şarkılarıyla binlerce insanı coştururken programın ara bölümünde Başkan Çelikbilek Kıraç’a Çeşm-i Bülbül ve çiçek hediye etti. Konserin ikinci bölümünde Kıraç şarkılarıyla coşkuyu zirveye taşırken düzenlenen havai fişek gösterisi gökyüzünü renga renk aydınlattı.

Haber Merkezi 

Anahtar Kelimeler: Toplu Nikah, Kıraç, Beykoz, Beykozlular, Beykoz Belediyesai

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"